Muzealny komputer jaki antywirus

Dziubek86 , a jak kompa ie będzie dało się odpalić to co ?

Jestem ciekaw jakby się na konto bankowe zalogował a keyloggerem to czy by mu przywróciło wcześniejszy stan konta?

Z AV będzie mulić bardzo.

Linux to bardzo dobry wybór ,

Ja mam Avirę na Pentium II 450 MHz z Windowsem XP (z włączonym stylem “nowoczesnym”, ale odchudzonym). Muli tylko zaraz po włączeniu kompa, gdy Avira aktualizuje bazę. Potem chodzi ładnie. Jako komunikator używam Tlena (choć moi znajomi Tlena nie mają, a tylko GG :slight_smile: ), jako przeglądarkę - Firefoksa.

Oczywiście Linux nie będzie złym wyborem, ale jako środowisko graficzne wybrałbym Fluxboksa. Obecnie na dysku mam Ubuntu z Xfce (czyli Xubuntu) i jeśli odpalę jakikolwiek program poza przeglądarką (np. aktualizacja oprogramowania), zaczyna strasznie mulić i mielić dyskiem.

PS. Ten Linux chodzi wolniej niż Windows XP, chociaż antywirusa na nim nie mam (tzn na Linuksie, na Windowsie mam - jak wcześniej już o tym napisałem - Avirę).

NOD32, najlepszy na najmocniejsze i najsłabsze kompy…

Kochani dziękuję za tyle rad. Sama już się gubię. Ojciec nic nie ma na tym komputerze. On tylko chce korzystać z internetu. Co do Linuksa to nie dam rady. Musiałabym się wczytywać we wszystko, bo nie mam o tym pojęcia. Nie mam absolutnie wiedzy na ten temat, a czasu na zrobienie kompa ojca nie będę miała dużo. Muszę to zrobić w jeden dzień. Całkiem poważnie myślę o Deep Freeze, bo ojciec sam niczego nie będzie zmieniał, a jak coś przypadkiem naklepie to nie będzie problemu. Muszę jeszcze znaleźć coś podobnego do odkurzacza, żeby sobie mógł bezpiecznie odmulać kompa. Jeszcze raz wam wszystkim serdecznie dziękuję :smiley: i pozdrawiam.

Jestem ciekaw jakby się na konto bankowe zalogował a keyloggerem

Jasna sprawa że nikt nie używa kompów bez zabezpieczenia do sprawdzania stanu konta a te bezpłatne antywiry to tez wykrywalnością nie grzeszą więc nawet z najlepszym zabezpieczeniem można “wpaść”.

Muszę jeszcze znaleźć coś podobnego do odkurzacza, żeby sobie mógł bezpiecznie odmulać kompa

Jeśli zastosujesz deep freeza to bodaj nie ma takiej potrzeby.

Chyba jednak muszę zmienić decyzję. Potrzebny mi program z polskim interfejsem. Czytałam ranking i chyba zdecyduję się na starego i wypróbowanego avasta.

Do tego dodaj skan spybotem i adaware raz na jakiś czas :slight_smile:

W Avirze można się połapać nawet nie znając angielskiego.