Muzealny sprzet a FF 4

Ja kiedyś miałem Firefoksa z dodatkami. Może nie 35, ale kilkanaście (a może i mniej niż 10) się zebrało. Co tam było? Adblock Plus, Forecastfox, ChatZilla, coś do ściągania filmów z YT, reszty nie pamiętam. Chyba jeszcze coś do UserCSS (choć to dało się załatwić Adblockiem) i do zmiany identyfikacji przeglądarki, co jednak nie powinno zużywać wielu zasobów. Pod koniec jeszcze pasek narzędzi do FarmVille (tak, grałem w to). Efekt był taki, że po jakimś czasie przeglądarka przestała nadawać się do użytku. Wtedy przeszedłem na Chrome’a, potem na Chromium.

to sprawdź, wyłącza flasha na YT i podmienia jako inny player w systemie (u mnie na wtyczkę QuickTime) i dużo lepiej chodzi, choć u mnie filmy przy 360p na flashu klatkują, przy html5 tak samo

zawsze można wyłączyć tą wtyczkę…

Kpc21 , dzięki za info, nie wiedziałem o tych binarkach.

W kwestii dodatków to zarzucę wam listę z mojego FF5:

  1. [*:3hxvb8v2]Adblock Plus1.3.8[*:3hxvb8v2]Downloads in Tab1.00[*:3hxvb8v2]Fierr1.0.20101216[*:3hxvb8v2]Flagfox4.1.3[*:3hxvb8v2]FlashGot1.3.0.1[*:3hxvb8v2]gTranslate0.8[*:3hxvb8v2]Iplex to ALLPlayer0.7.0[*:3hxvb8v2]Mozilla Archive Format1.0.0[*:3hxvb8v2]Nuke Anything Enhanced1.0.2[*:3hxvb8v2]RightToClick2.8.7[*:3hxvb8v2]United States English Spellchecker5.0.1[*:3hxvb8v2]User Agent Switcher0.7.3[*:3hxvb8v2]YouTube to ALLPlayer0.7.0

Jak widać też jestem wymagający ale u mnie nic nie zamula (a to są tylko te dodatki które są włączone, te wyłączone pomijam bo nie mają wpływu na działanie FF)…

Dodane 17.06.2011 (Pt) 0:34

Kpc21 , Forecastfox widnieje na tej liście najbardziej mulących dodatków a toolbary są generalnie znane z mułowatości, pewnie wśród dodatków które tam miałeś było więcej takich mułów…

Skoro są takie problemy, to te dodatki nie powinny być na stronie z dodatkami - do teraz nie wiedziałem, że niektóre tak potrafią załatwić FF (może dlatego, że się nie zagłębiałem, bo na co dzień używam Opery :D)

sla17 , powiem ci że wcale niełatwo uzyska aprobatę AMO (Mozilla Addons) aby dodatek był dostępny na stronie dodatków, to nie Android Market gdzie trafiają nawet bardzo groźne programy.

Jako twórca dodatków przekonałem się że AMO przykłada szczególną uwagę do bezpieczeństwa, dodatek najpierw musi przejść automatyczne skanowanie wykrywające niebezpieczne fragmenty kodu oraz błędy w kodzie, jeśli dodatek przejdzie ten test to widnieje oznaczony jako eksperymentalny i domyślnie nie jest pokazywany.

Aby dodatek był ogólnodostępny to musi jeszcze przejść review robione przez członka AMO który może go zaaprobować, odrzucić lub prosić o dodatkowe wyjaśnienia (ja musiałem wyjaśnić czym mój dodatek wyróżnia się spośród podobnych).

Tak wiele dodatków jest codziennie zgłaszanych do AMO że nie mają oni czasu żeby wszystkie dokładnie badać czy nie spowalniają za bardzo ale jestem pewien że Mozilla jest w kontakcie z twórcami dodatków które tak kiepsko wypadły w teście performance i zapewne podejmą odpowiednie działania jeśli autorzy nie zaczną poprawiać kodu.

nie przesadzajmy… jest cała masa filmów na youtube,które nie pozwalają na odtworzenie się w tym html5owym playerze. Teraz byłem przez jakiś czas pozbawiony flasha… i pozostaje mi stwierdzić, że na dzień dzisiejszy w Internecie po prostu nie da się bez tego obejść.

Z przykrością muszę przyznać że masz rację (nie da się opisać tego jak bardzo nienawidzę flasha)…

Na szczęście niektórzy mądrzy ludzie pracują nad alternatywą dla flashplayera: http://smokescreen.us/

Nikt cię nie zmusza do oglądania filmów z YT za pomocą playera z ich strony. Filmy bezpośrednio z YT odtwarza chociażby VLC.

W kwestii FF warto się zapoznać z tym newsem: http://www.dobreprogramy.pl/Stabilny-Fi … 25614.html

Kpc21 , jakbym mógł sobie coś zainstalować to bym sobie po prostu flasha zainstalował xD

A Internet to nie tylko YT

no ja sobie sprawiłem rakietę i mam Firefoxa. Ludzie nie oszczędzajcie. Zmieniajcie komputery, bo naprawdę warto. Firefox smiga, ze hej. Opera nadaje sie tylko na złomy, a tymi nie można zaszpanować. :smiley:

Warto, nie warto, po co mam zmieniać sprzęt, skoro i tak nie wykorzystam jego mocy? Wolę poczekać aż obecny się zepsuje albo naprawdę nie daje rady, a obecny śmiga, że nawet Windows 7 chodzi znośnie - kilka trików i będzie chodzić całkiem płynnie :slight_smile:

master_zonk6 , producenci kochają konsumentów myślących tak jak ty bo nabijacie portfele kasą.

Lepiej robić przemyślane zakupy i kupować sprzęt dobry (tak ze średniej pułki) ale na lata, jak kupisz sobie super rakietę to może i zaszpanujesz ale sprzęt ci się zużyje zanim będziesz w stanie w pełni wykorzystać jego moc…

Heh, dlatego jadę już szósty rok na AMD Sempron 3000+, 1GB RAM i dzisiaj wmontowanym Radeonie 9550 - 7-demka śmiga, że się da korzystać, HD także chodzi, grać nie gram, ale gdybym - to kupiłbym X360 (ma IMO o wiele wygodniejszy pad, a w tym urządzeniu chyba o to chodzi, żeby się wygodnie grało :slight_smile: )

Jest jeszcze jedna (dla mnie) zaleta - uczę się, dłubię i szukam co by tutaj wyłączyć, w XP grzebałem tyle razy, że te najpotrzebniejsze rzeczy wiem, gdzie są (jakie mogę spokojnie usługi wyłączyć, gdzie co powyłączać :wink: )

Taki VLC jest dużo mniej zasobożerny niż Flash Player. A co poza serwisami z filmami/muzyką i gierkami wymaga Flasha? Praktycznie tylko reklamy (bez Flasha może być problem z zamknięciem pop-upa), które można zablokować Adblockiem.

Niektóre bardzo badziewiarskie strony WWW :smiley:

Niestety potworna ilość stron w sieci jest taka - główne menu strony we flashu jest w “modzie” (a niektóre strony są nawet całe we flashu - o zgrozo)…