MX-1 czy Arctic Silver 5?

Na dniach kupuję Accelero S1 rev2 i wyczytałem, że w zestawie “wydajna pasta termoprzewodząca MX-1 (preaplikowana na podstawę radiatora)”, dziwne bo na innych aukcjach jest napis MX-2 :expressionless:

Muszę kupić u tego sprzedawcy bo tylko on ma jeszcze heatsinki i wentylator Scythe Slip Stream 800obr. Została mi jeszcze pasta Arctic-Silver 5 z procesora i teraz mam dylemat - która jest lepsza?

Drugie pytanie - jak nazywają się takie plastikowe opaski zaciskowe do złączania kabli z zasilacza? Wentylator na Accelero można tylko tym przymocować :confused:

Chodzi mi o takie coś:

http://img299.imageshack.us/my.php?imag … 398kr5.jpg

Takie szare kółko na dole które trzyma wentylator :smiley:

Arctic-Silver 5 i MX2 - obie są dobre, ale lepsza chyba A-S 5

Jak Masz pieniądze to lepiej Arctic-Silver 5

Ale ja mam Arcitc-Silver 5! Zostało mi z procka :stuck_out_tongue: A na Accelero jest nałożona pasta MX-1, która lepsza?

Arctic-Silver 5 (nie doczytałem)

MX-2 jest z nich najlepsza, razem z zalmanem stg-1, as5 jest ok. 1 stopnień słabszy w skali około 40 :stuck_out_tongue:

arctic_mx2_02.jpg

Ale chyba ta MX-1 nie jest zła?

mx2Chart_480.png

Nie chcę mi się bawić w zmianę pasty bo nigdy tego nie robiłem :confused: Wiem tylko że obecną będę musiał dokładnie wyczyścić spirytus + waciki do uszu i dokładnie zetrzeć z sekcji zasilania i pamięci bo tam pójdą heatsinki z taśmą termoprzewodzącą no i z rdzenia dokładnie usunąć bo tam pójdzie Accelero… Ale nie wiem czy usuwać tego gluta który już jest :confused:

@up i 2x up

MX-2 nie kupuję bo to 20zł a jakbym miał do dyspozycji jeszcze te 20zł to wolałbym dołożyć żeby mięć heatsinki miedziane ;] te które kupuje to od thermaltake aluminiowe za 15zł, za 30zł są miedziane ale szkoda mi kasy na 1-2*C a i tak muszę wydać 120zł na schłodzenie grafy :confused:

mx-1 jest kiepska i ma bardzo zlą konsystencję, napewno od as5 lepsza nie jest.

Dobra, to jak nakładać pastę? Mam AS5, jest w formie strzykawki. Dam trochę na środek i czym ją rozprowadzać? i po ile mm mam po brzegach zostawić? I jaka to ma być warstwa?

W dniu 24.07.2008 , o godzinie 2:18 został dopisany post przez noname321

Więc jak?

mnóstwo razy było o tym na forum, poszukaj.

Ile takich pytań było w historii google to aż strach

http://www.google.pl/search?q=nak%C5%82 … =firefox-a

A mam tą paste nałożyć na rdzeń karty czy szlif Accelero?

Rozsmaruj jakąś kartą na rdzeniu.

A na szlifie Accelero jest dosyć gruby glut. Mam nałożyć na rdzeń taką grubość żeby było “ładnie pokryte”?

Najlepiej nałożyć bardzo cienką wartwe i na rdzeń i na stopę radiatora…

Ok już nic, temat do zamknięcia :slight_smile:

"Witam,

Oczywiscie w komplecie jest pasta MX-2 a na aukcji jest blad, ktory wkrotce poprawimy (opis pasty dotyczyl starszej wersji chlodzenia - Accelero S2).

Pozdrawiam,

Patryk Wozny

PATMEDIA"