MX600 problem z laserem

Witam. jestem posiadaczem myszy Logitech MX600 z zestawu MX3200. Dzisiaj wyczerpały mi się baterie w myszy, po czym wymieniłem je na nowe. Od tego momentu laser przestał działać. Prawy i lewy przycisk myszy działają, tak samo jak i przyciski pomocnicze, jednak laser ani drgnie. Co mam zrobić? :frowning:

Pomocy

Dodane 17.11.2009 (Wt) 22:42

Próbowałem programem CONNECT UTILITY

http://www.logitech.com/index.cfm/447/3516&cl=de,de

Jednak wyświetla mi się ikona, aby podłączyć odbiornik do portu USB. Jest on cały czas podłączony, jednak nic innego mi się nie wyświetla :?

a z nowymi bateriami na pewno wszystko ok?

jak mysz na gwarancji to najlepiej bedzie oddac :wink:

a ma ktoś inne pomysły? baterie na 100% naładowane. dodam, że na drugim kompie mysz działa, a więc to chyba wina coś z driverami

ps. znalazlem cos takiego

http://forums.logitech.com/t5/Keyboards … m-p/300693

ale za bardzo nie wiem o co im chodzi

Próbowałeś przeinstalować sterowniki myszki?

Warto też sprawdzić czy masz prawidłowe napięcia w porcie usb ( jeśli jest tam więcej lub mniej niż 5V to odbiornik pewnie nie działa, przez co myszka nie ma jak komunikować się z komputerem). Możesz to zrobić albo poprzez przetestowanie innego zasilacza, albo przy użyciu miernika http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

Pozdrawiam

tylko ze on wczesniej dzialal a teraz przestal :frowning: wczesniej jak wymienialem bateryjki to bylo ok

Warto spróbować włożyć inny komplet baterii. Może awaria zasilacza zbiegła się w czasie z wymianą baterii. Warto to sprawdzić.

bateryjki wymienialem kilkakrotnie. a co mam zrobic ze sterami, bo wydaje mi sie ze to jest powod

Spróbuj przeinstalować sterowniki, jeśli masz taką możliwość pobierz najnowsze stery ze strony producenta. Możesz jeszcze, przy użyciu menadżera urządzeń, przeinstalować systemowe sterowniki dla myszy i kontrolery usb (kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej). Dobrze takie przeinstalowanie sterowników systemowych przeprowadzać w systemie awaryjnym aby uniknąć powikłań.

Pozdrawiam

odinstalowalem mysz za posrednictwem menadzera urzadzen a potem odinstalowalem aplikacje SetPoint. teraz gdy probuje od nowa zainstalowac to wyswietla sie okno ze w systemie jest juz zainstalowana nowsza aplikacja i bląd. uniemozliwiajacy instalacje :evil:

Spróbuj przeprowadzić ponowną instalację z poziomu systemu awaryjnego. Odinstalowałeś sterowniki systemowe do myszki z poziomu systemu awaryjnego?

nie a jak mam to zrobić?

zanim ci się pokaże logo windowsa wciśnij f8i przytrzymaj chwilę i wybierz tryb awaryjny prawym na mój komputer zakładka sprzęt i znajdź tą myszkę

zrobilem tak jednak nie znalazlo mi tej myszy bo wczesniej juz ja odinstalowalem…

jeszcze jakies pomysly? ![-o<

Próbowałeś dodać myszkę poprzez kreator dodawania nowego sprzętu? Jeśli wciąż nie będziesz mógł zainstalować sterowników myszki, skorzystaj z opcji przywracania systemu, przywróci poprzednią wersję sterowników.

PS. Właśnie dlatego pisałem, aby odinstalowywać sterowniki z poziomu systemu awaryjnego. Eliminuje to zwykle tego typu powikłania.

przy podłączeniu do drugiego komputera niestety nie dziala. widocznie cos sie z laserem zepsulo. dzisiaj zadzwonie w sprawie wymiany na nową, bo w koncu ma ona rok niewykorzystanej gwarancji :slight_smile:

dzieki za pomoc i pozdrawiam