MX600 problem z laserem

(Patryk94) #1

Witam. jestem posiadaczem myszy Logitech MX600 z zestawu MX3200. Dzisiaj wyczerpały mi się baterie w myszy, po czym wymieniłem je na nowe. Od tego momentu laser przestał działać. Prawy i lewy przycisk myszy działają, tak samo jak i przyciski pomocnicze, jednak laser ani drgnie. Co mam zrobić? :frowning:

Pomocy

-- Dodane 17.11.2009 (Wt) 22:42 --

Próbowałem programem CONNECT UTILITY

http://www.logitech.com/index.cfm/447/3516&cl=de,de

Jednak wyświetla mi się ikona, aby podłączyć odbiornik do portu USB. Jest on cały czas podłączony, jednak nic innego mi się nie wyświetla :?

(Kns1) #2

a z nowymi bateriami na pewno wszystko ok?

jak mysz na gwarancji to najlepiej bedzie oddac :wink:

(Patryk94) #3

a ma ktoś inne pomysły? baterie na 100% naładowane. dodam, że na drugim kompie mysz działa, a więc to chyba wina coś z driverami

ps. znalazlem cos takiego

http://forums.logitech.com/t5/Keyboards ... m-p/300693

ale za bardzo nie wiem o co im chodzi

(Ssoske) #4

Próbowałeś przeinstalować sterowniki myszki?

Warto też sprawdzić czy masz prawidłowe napięcia w porcie usb ( jeśli jest tam więcej lub mniej niż 5V to odbiornik pewnie nie działa, przez co myszka nie ma jak komunikować się z komputerem). Możesz to zrobić albo poprzez przetestowanie innego zasilacza, albo przy użyciu miernika http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

Pozdrawiam

(Patryk94) #5

tylko ze on wczesniej dzialal a teraz przestal :frowning: wczesniej jak wymienialem bateryjki to bylo ok

(Ssoske) #6

Warto spróbować włożyć inny komplet baterii. Może awaria zasilacza zbiegła się w czasie z wymianą baterii. Warto to sprawdzić.

(Patryk94) #7

bateryjki wymienialem kilkakrotnie. a co mam zrobic ze sterami, bo wydaje mi sie ze to jest powod

(Ssoske) #8

Spróbuj przeinstalować sterowniki, jeśli masz taką możliwość pobierz najnowsze stery ze strony producenta. Możesz jeszcze, przy użyciu menadżera urządzeń, przeinstalować systemowe sterowniki dla myszy i kontrolery usb (kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej). Dobrze takie przeinstalowanie sterowników systemowych przeprowadzać w systemie awaryjnym aby uniknąć powikłań.

Pozdrawiam

(Patryk94) #9

odinstalowalem mysz za posrednictwem menadzera urzadzen a potem odinstalowalem aplikacje SetPoint. teraz gdy probuje od nowa zainstalowac to wyswietla sie okno ze w systemie jest juz zainstalowana nowsza aplikacja i bląd. uniemozliwiajacy instalacje :evil:

(Ssoske) #10

Spróbuj przeprowadzić ponowną instalację z poziomu systemu awaryjnego. Odinstalowałeś sterowniki systemowe do myszki z poziomu systemu awaryjnego?

(Patryk94) #11

nie a jak mam to zrobić?

(igrek) #12

zanim ci się pokaże logo windowsa wciśnij f8i przytrzymaj chwilę i wybierz tryb awaryjny prawym na mój komputer zakładka sprzęt i znajdź tą myszkę

(Patryk94) #13

zrobilem tak jednak nie znalazlo mi tej myszy bo wczesniej juz ja odinstalowalem...

jeszcze jakies pomysly? [-o<

(Ssoske) #14

Próbowałeś dodać myszkę poprzez kreator dodawania nowego sprzętu? Jeśli wciąż nie będziesz mógł zainstalować sterowników myszki, skorzystaj z opcji przywracania systemu, przywróci poprzednią wersję sterowników.

PS. Właśnie dlatego pisałem, aby odinstalowywać sterowniki z poziomu systemu awaryjnego. Eliminuje to zwykle tego typu powikłania.

(Patryk94) #15

przy podłączeniu do drugiego komputera niestety nie dziala. widocznie cos sie z laserem zepsulo. dzisiaj zadzwonie w sprawie wymiany na nową, bo w koncu ma ona rok niewykorzystanej gwarancji :slight_smile:

dzieki za pomoc i pozdrawiam