My Book WD Essential 2TB uszkodzony interfejs USB

Witam forumowicze.

Mam problem odnośnie mojego dysku zewnętrznego. Mianowice będąc za granicą zachowałem się niedbale odnośnie dysku i… i podczas użytkowanie został uszkodzony port mini USB, jako że sprzęt został sprowadzony z Angli i odkupiony od znajomego, niestety nie mam jak go wysłać na reklamację, ponieważ nie posiadam dowodu zakupu. I tak się składa, że dałem go do naprawy do elektronika i jedyne co naprawił do zlutował te mini USB i powiedział, że to elektronika, i ze powinno działać. Lecz niestety, nie działało. Lecz reakcja dysku już uległa zmianie, do rzeczy, po podłączeniu dysku do PC działa tak jakby zaraz miał się uruchomić autostart ale po chwili wyłącza się, nie dlatego, że coś z obwodami ale nie chyba przestaje widzieć połączenie z komputerem. Rozkręciłem go i bezpośrednio podłączyłem do komputera i BIOS wykrył dysk… ale system już nie. I mam pytanie, czy potrafi mi ktoś odpowiedzieć jak odzyskać dane z niego, dysk działa - to pewne! Natomiast interfejs USB już nie. Próbowałem ‘bawić się’ z różnymi systemami (różne linuksy live i z instalacją, winXP/VISTA/7) ale bezskutecznie. Ma ktoś jakiś pomysł poza kupnem takiego samego dysku i wymiana interfejsu (jeśli to możliwe, że zadziała pod innym)?

Proszę o pomoc. :slight_smile:

Wykręć g0 z obudowy i zobacz jakie ma złącze. Istnieją różnego rodzaju przejściówki na USB więc cos dobierzesz. Nie kosztują fortuny więc jeśli nawet dysk nie działa to duzo nie stracisz a przejściówka może w przyszłosci się przyda.

No więc zastanawiam się nad kupnem

http://allegro.pl/obudowa-dysku-hdd-nas … 96853.html

aczkolwiek… nie jestem pewien czy zadziała ponieważ… tak sobie myślę, że ten interfejs jest szyfrowany także tutaj tkwi problem.

I w związku z tym czy są wobec tego jakieś inne sposoby, natomiast dysk ma złącze SATA.