Mycha nie działa

Witam, chciałem zacząc uczyć sie obsługi linuxa więc startuje od knopixa uruchamnianego z płyty cd, i pojawia sie problem, moje mycha w nim nie działa:( jest to mysz USB firmy media-tech, nie wiem czy szukać gdzies jakiś sterowników pod linux czy co i jak :shock: dostałem dyskietke do tej myszy, ale na niej nie ma sterowników, tylko jakies dodatkowe oprogramowanie, ale to i tak bez różnicy bo ja tam nie wiem nawet jak bez mychy wejśc w linuxie w tą dyskietke, z góry dzięki

zainstaluj gpm :slight_smile:

gpm służy do obslugi myszy w konsoli, a pozatym, w Knoppiksie raczej już to jest (zgaduję).

Jeżeli myszka nie działa, to spróbuj pobawić się z ustawieniami w /etc/xorg.conf .

Chcesz poznać najprostsze rozwiązanie?

Podłącz przez przejściówkę do portu PS/2.

Jaki to Linux uruchamiany z płyty? Bo większość poprawnie ładuje moduł USB…

A więc tak: kombinowałem z tym gpm, ale nic z tego nie rozumiem (tak przy okazji to ja cieńki z angielskiego jestem), no, ten knopix to jakiś faktycznie dziwny bo to kolesiowi profesor na studiach sklepał, ale ostatnia odpowiedz "Chcesz poznać najprostsze rozwiązanie?

Podłącz przez przejściówkę do portu PS/2. " mi najprościej wygląda, tylko prosiłbym jaśniej :), no i dzowne jest to ze modem wykrywa bo sie lampki świecą, wszystko chyba co mam pod usb wykrywa no ale mycha :frowning:

Musisz mieć specjalną przejściówkę.

Coś takiego:

http://img205.echo.cx/img205/2249/usbps28ne.jpg

:wink:


Obrazek zakryto. Był za duzy.