MyGlobalSearch - nie można usunąć

Mam pewien problem. Mianowicie chodzi o MyGlobalSearch, który jest na moim komputerze, a chciałbym się go pozbyć. Bardzo przeszkadza przy używaniu FireFoxa - całe okno “skacze”. Próbowałem usuwać na różne sposoby, jednak w żadnym przypadku nie udało się tego zrobić, ponieważ nigdzie nie ma folderu z tym czymś. Antywirusy nic nie dają (SpyHunter go wykrył, ale po usunięciu dalej był)

Jeśli ktoś miał jakiś pomysł, jak to coś usunąć, to byłbym wdzięczny.

a może logi wkleisz??

HiJackThis:

Silent Runners:

LOL. nie widać go nigdzie. Skan AVG AntySpyware 7.5 po update, wklej raport.

Masz toolbar w przeglądarce?

Tak, mam toolbar w przeglądarce, ale nie ma na nim żadnych ikon tylko biały pasek.

To raport z AVG AntySpyware 7.5:

A oto screenshot z FireFoxa: Clipboard01

AVG nie znalazł nic groźnego, zajrzyj tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 415#991415

Być może jest to jedynie resztka pozostała w rejestrze po usunięciu tego Toolbara. Spróbuj przeczyścić rejestr:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 108#427108

a jeśli jednak nie pomoże to pokaż wynik szukania frazy MyGlobalSearch z programu Registry Search Tool lub jego następcę - RegSearch.

Po przeczyszczeniu rejestru (Opcja: Pozycje, które można bezpiecznie usunąć) dalej jest to samo.

Log z RegSearch:

Poczytaj o usunięciu MyGlobalSearch - MyGlobalSearch Removal Instructions. Możesz użyć podanych tam automatów.

Po wykonaniu pokaż nowy raport na szukanie frazy MyGlobalSearch z programu Registry Search.

Sciągnąłem z tej strony program, który miał to usunąć znalazł trochę wpisów w rejestrze, ale aby skasować te wpisy trzeba ten program zakupić… 29$!

Tak więc może jest jakiś inny sposób na usunięcie tych wpisów?

Log z RegSearch:

Żadnych wpisów odnoszących się do MyGlobalSearch nie znaleziono. Tak więc wszystko powinno być Ok. Tak więc, czy w dalszym ciągu pojawia się w przeglądarce ten biały pasek będący pozostałością po MyGlobalSearch?

Dalej się pojawia, jednak nie jest cały biały - na środku jest taki zielony puzel (jak przy instalowaniu dodatków do FireFoxa)

RegSearch nie wykrył żadnych wspisów, jednak SpyHunter wykrył jeszcze 11 wpisów od MSearch, a w programie jv16 Power Tools nie widać tych wpisów.

SpyHunter jest programem wątpliwej reputacji. Programy wątpliwej reputacji charakteryzują się tym, że pokazują prawidłowe rzeczy jako szkodliwe. Tak więc proponuję nie sugerować się wynikami, które przedstawia ten program…

Chcialam sie podzielic swoim doswiadczeniem. Akurat wczoraj skanowalam swoj komputer programem pandy i u mnie rowniez wyskoczyl komunikat: Niechciane narzędzia:Application/application/myglobalsearch/MyWebSearch Nie wyleczalny ". Rzeczywiscie nie mozna go usunac recznie z komputera. Nalezy znalesc ta wyszukiwarke na pasku zadan. Wyswietlic jego zadania klikajac na strzalce, a tam jest polecenie odinstaluj. Nastepnie wejsc do miejsca, w ktorym zainstalowany jest program i usunac recznie wszystkie jego skladniki. To dziala. Powodzenia.