MyGlobalSearch - nie można usunąć

(Wojciech Ostromecki) #1

Mam pewien problem. Mianowicie chodzi o MyGlobalSearch, który jest na moim komputerze, a chciałbym się go pozbyć. Bardzo przeszkadza przy używaniu FireFoxa - całe okno "skacze". Próbowałem usuwać na różne sposoby, jednak w żadnym przypadku nie udało się tego zrobić, ponieważ nigdzie nie ma folderu z tym czymś. Antywirusy nic nie dają (SpyHunter go wykrył, ale po usunięciu dalej był)

Jeśli ktoś miał jakiś pomysł, jak to coś usunąć, to byłbym wdzięczny.

(Joan Sunshine) #2

a może logi wkleisz??

(Wojciech Ostromecki) #3

HiJackThis:

Silent Runners:

(Joan Sunshine) #4

LOL. nie widać go nigdzie. Skan AVG AntySpyware 7.5 po update, wklej raport.

Masz toolbar w przeglądarce?

(Wojciech Ostromecki) #5

Tak, mam toolbar w przeglądarce, ale nie ma na nim żadnych ikon tylko biały pasek.

To raport z AVG AntySpyware 7.5:

A oto screenshot z FireFoxa: Clipboard01

(adam9870) #6

AVG nie znalazł nic groźnego, zajrzyj tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 415#991415

Być może jest to jedynie resztka pozostała w rejestrze po usunięciu tego Toolbara. Spróbuj przeczyścić rejestr:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 108#427108

a jeśli jednak nie pomoże to pokaż wynik szukania frazy MyGlobalSearch z programu Registry Search Tool lub jego następcę - RegSearch.

(Wojciech Ostromecki) #7

Po przeczyszczeniu rejestru (Opcja: Pozycje, które można bezpiecznie usunąć) dalej jest to samo.

Log z RegSearch:

(adam9870) #8

Poczytaj o usunięciu MyGlobalSearch - MyGlobalSearch Removal Instructions. Możesz użyć podanych tam automatów.

Po wykonaniu pokaż nowy raport na szukanie frazy MyGlobalSearch z programu Registry Search.

(Wojciech Ostromecki) #9

Sciągnąłem z tej strony program, który miał to usunąć znalazł trochę wpisów w rejestrze, ale aby skasować te wpisy trzeba ten program zakupić... 29$!

Tak więc może jest jakiś inny sposób na usunięcie tych wpisów?

Log z RegSearch:

(adam9870) #10

Żadnych wpisów odnoszących się do MyGlobalSearch nie znaleziono. Tak więc wszystko powinno być Ok. Tak więc, czy w dalszym ciągu pojawia się w przeglądarce ten biały pasek będący pozostałością po MyGlobalSearch?

(Wojciech Ostromecki) #11

Dalej się pojawia, jednak nie jest cały biały - na środku jest taki zielony puzel (jak przy instalowaniu dodatków do FireFoxa)

RegSearch nie wykrył żadnych wspisów, jednak SpyHunter wykrył jeszcze 11 wpisów od MSearch, a w programie jv16 Power Tools nie widać tych wpisów.

(adam9870) #12

SpyHunter jest programem wątpliwej reputacji. Programy wątpliwej reputacji charakteryzują się tym, że pokazują prawidłowe rzeczy jako szkodliwe. Tak więc proponuję nie sugerować się wynikami, które przedstawia ten program...

(Julka1951) #13

Chcialam sie podzielic swoim doswiadczeniem. Akurat wczoraj skanowalam swoj komputer programem pandy i u mnie rowniez wyskoczyl komunikat: Niechciane narzędzia:Application/application/myglobalsearch/MyWebSearch Nie wyleczalny ". Rzeczywiscie nie mozna go usunac recznie z komputera. Nalezy znalesc ta wyszukiwarke na pasku zadan. Wyswietlic jego zadania klikajac na strzalce, a tam jest polecenie odinstaluj. Nastepnie wejsc do miejsca, w ktorym zainstalowany jest program i usunac recznie wszystkie jego skladniki. To dziala. Powodzenia.