Mysz A4 Tech Evolution G6 Saver - odmowa pracy na akumulator


(sla17) #1

Hej,

posiadam takie coś :

http://www.ithyperstore.com.my/pls/html ... ge_id=4251

Klawiaturę i mysz.

Dzisiaj, po 45 minutach serfowania po sieci wskaźnik myszy się zamroził. Niby nic, pomyślałem że padły akumulatorki, więc wymieniłem na inne (naładowane, zapasowe) - jednak po lekkim przesunięciu tak, jak by się mysz zawiesiła - laser nie reagował, wyłączyć się nie dało. Na bateriach spróbowałem - jest OK, wszystko działa. Wsadziłem akumulatorki - nic, zamrożone...

Próbowałem z dwoma parami akumulatorków oraz dwoma parami (rożnych firm) baterii. Na akumulatorkach nic.

Ładowarka czasem szwankuje, ale czy to może mieć coś wspólnego?


(scripter1) #2

Najprawdopodobniej akumulatorki nie maja mocy, źle ładowane tracą swoją pojemność.

Poza tym jak za długo leżą nie używane to też się wyładowują.


(Coman Pl) #3

Miałem taki sam problem z aparatem. Porównaj napięcia na baterii i na akumulatorkach. Niestety na akumulatorkach jest często nieznacznie niższe, co skutkuje krótkim czasem działaniem (podczas rozładowywania przekroczy pewną wartość progową napięcia na którą reaguje urządzenie) lub całkowitym nie włączaniem się urządzenia.


(scripter1) #4

Coman_PL , Nie do końca masz rację, w bateriach normą jest 1,5v ale w akumulatorkach norma jest 1,2v, poza nielicznymi wyjątkami gdzie urządzenie potrzebuje takiego wysokiego napięcia nie powinna ta różnica sprawiać problemów.

Rzecz w tym że źle eksploatowane akumulatorki tracą swoja pojemność i przestają trzymać napięcie, sprawne powinny przez dłuższy czas utrzymywać wysoki poziom napięcia a źle eksploatowane mają duże wahania napięcia.


(sla17) #5

Dobra, naładowałem i zobaczę :wink: Na razie działa :wink:

Ale coś czuję, że będę musiał kupić nową ładowarkę :wink: