Mysz A4 Tech Evolution G6 Saver - odmowa pracy na akumulator

Hej,

posiadam takie coś :

http://www.ithyperstore.com.my/pls/html … ge_id=4251

Klawiaturę i mysz.

Dzisiaj, po 45 minutach serfowania po sieci wskaźnik myszy się zamroził. Niby nic, pomyślałem że padły akumulatorki, więc wymieniłem na inne (naładowane, zapasowe) - jednak po lekkim przesunięciu tak, jak by się mysz zawiesiła - laser nie reagował, wyłączyć się nie dało. Na bateriach spróbowałem - jest OK, wszystko działa. Wsadziłem akumulatorki - nic, zamrożone…

Próbowałem z dwoma parami akumulatorków oraz dwoma parami (rożnych firm) baterii. Na akumulatorkach nic.

Ładowarka czasem szwankuje, ale czy to może mieć coś wspólnego?

Najprawdopodobniej akumulatorki nie maja mocy, źle ładowane tracą swoją pojemność.

Poza tym jak za długo leżą nie używane to też się wyładowują.

Miałem taki sam problem z aparatem. Porównaj napięcia na baterii i na akumulatorkach. Niestety na akumulatorkach jest często nieznacznie niższe, co skutkuje krótkim czasem działaniem (podczas rozładowywania przekroczy pewną wartość progową napięcia na którą reaguje urządzenie) lub całkowitym nie włączaniem się urządzenia.

Coman_PL , Nie do końca masz rację, w bateriach normą jest 1,5v ale w akumulatorkach norma jest 1,2v, poza nielicznymi wyjątkami gdzie urządzenie potrzebuje takiego wysokiego napięcia nie powinna ta różnica sprawiać problemów.

Rzecz w tym że źle eksploatowane akumulatorki tracą swoja pojemność i przestają trzymać napięcie, sprawne powinny przez dłuższy czas utrzymywać wysoki poziom napięcia a źle eksploatowane mają duże wahania napięcia.

Dobra, naładowałem i zobaczę :wink: Na razie działa :wink:

Ale coś czuję, że będę musiał kupić nową ładowarkę :wink: