Mysz A4Tech EVO Opto 2.4G 70D, G6-70D lub X750 i przewijanie


(WODZU) #1

Witam

Jeśli ktoś jest posiadaczem myszki A4Tech EVO Opto 2.4G 70D, G6-70D lub X750 to proszę o informację jak rozwiązane jest w nich przewijanie w poziomie. Pionowe jak zakładam realizowane jest przez rolkę, ale co z poziomym? Jest to dla mnie szczególnie ważne ponieważ często pracuję w Corelu i mimo że do tej pory miałem świetną mysz Logitecha LX7 to niestety topornego softu tej firmy nie dało się zmusić do przewijania obrazu w pionie i poziomie jednocześnie. Wiem że soft A4Tech pozwala na to ale nie wiem jak jest to rozwiązane w wyżej wymienionych modelach. Podałem trzy modele bo widać że posiadają one taką samą obudowę.


(boger) #2

WODZU , ja nie instalowalem zadnych sterownikow, klikasz srodkowy(rolke) i wtedy gora/dol/prawo/lewo to przewijanie, mam X718

hmm w operze dziala, w wordzie 2007 nie :frowning:


(WODZU) #3

Nie bardzo rozumiem. Czy ta rolka kiwa się na lewo i prawo tak jak w myszach Logitecha? Czy może zmiana kierunku przewijania z góra/dół na lewo/prawo następuje po jednoczesnym wciśnięciu rolki i kręceniu nią?


(boger) #4

WODZU , hmm wlasnie testuje w windowsie i dziala tylko w operze :(,

klikasz srodkowy i pojawiaja sie strzalki gora/dol/prawo/lewo i mysza gora/dol/prawo/lewo i wtedy sie przewija


(WODZU) #5

Mhm, czyli to nie to o czym myślałem. Zakładam że to dlatego że nie instalowałeś sterowników od A4Tech bo to co opisujesz to zachowanie właśnie na domyślnych spod Windows. Niemniej jednak dzięki za pomoc i czekam na informację od kogoś kto zainstalował sterowniki :slight_smile:


(boger) #6

ok znalazlem, ustaw 3ci (srodkowy) na Auto-Scrolling i wtedy jak klikniesz srodkowy(rolke) to beda strzalki do przwijania (dziala w excelu i w windowsowym przwijaniu)

obrazek: http://www.sendspace.com/file/eqsrzo


(WODZU) #7

Dzięki za pomoc i włożony w to czas ale niestety nie zrozumieliśmy się :slight_smile: Chodzi mi o to że jeśli kółko czy mówiąc inaczej rolka podczas kręcenia powoduje przewijanie w pionie to czy do przycisków np. bocznych można przypisać przewijanie w poziomie tak aby zastępowały nieistniejące kółko do przewijania poziomego :slight_smile: Dla przykładu w mojej obecnej myszy Logitech przechylanie kółka na boki powoduje przewijanie w lewo i prawo, ale niestety kręcenie kółkiem nie powoduje przewijania w górę i w dół (w Corelu, bo w Firefoxie czy IE kółko przewija prawidłowo). Domyślam się że problem w sterownikach Logitecha leży w tym że nie ma on opcji zgodności z Microsoft Inteli Mouse, a która to opcja występuje w sofcie A4Tech. Niestety nigdzie nie znalazłem opisu jakie funkcje domyślnie posiada każdy z 7 przycisków. Czy funkcję dwukliku przypisaną do jednego z przycisków można zmienić na inną?