Mysz i klawiatura pod USB czy PS/2

Witam. Znalazłem ciekawy artykuł opisujący niewłaściwe zastosowanie USB. http://www.i-slownik.pl/2,88,niewlasciw … e,usb.html

Zrozumiałem z niego tyle że według autora mysz i klawiatura powinny być podpięte pod przeznaczone specjalnie do tego porty PS/2 a nie pod uniwersalne USB.

Sam również mam mysz i klawiaturę pod PS/2 ale tylko z przyzwyczajenia a nie bo tak lepiej. Autor opisuje problemy wynikające z podłączenia myszy i klawiatury pod USB. Czy ktoś z was miał kiedykolwiek problemy z USB? Czy autor może mieć rację? Proszę o komentarze i wasze poglądy.

Zgadzam się z autorem artykułu, pracowałem na komputerze z myszką pod USB i problemy z zawieszającym się kursorem były bez przerwy. Jeśli masz możliwość korzystania z myszki i klawatury pod PS/2, to nie warto sobie zawracać głowy USB.

Ja pracuje na myszce jak i klawiaturze podpiętej pod USB. Nie mam takich problemów jak przycinanie się kursora ani nic podobnego… Jedyny problem jaki zauważyłem to to, że w momencie gdy chciałem przeinstalować Windowsa, wsadziłem płytę do napędu, uruchomiłem ponownie komputer i wyświetliła się informacja że aby uruchomić instalator należy nacisnąć jakikolwiek klawisz. Spróbujcie. Musiałem lecieć po zwykłą klawiaturę pod PS/2. Innych problemów z klawiaturą i myszką pod USB nie miałem. :slight_smile: Na szczęście

U mnie jest czasami gdy włączam komputer nie wychwytuje mi myszki i muszę ją odłączać i podłączać .

Ale gdy w PS/2 te druciki ci się powyginają to koniec #-o