Mysz, klawiatura czy karta dźwiękowa - 200zł

Mam wolne 200zł i zastanawiam się czy czegoś nie dokupić do komputera. Rozważyłem 3 opcje: nowa mysz, klawiatura lub karta dźwiękowa. Obecnie posiadam zwykłą myszke, malą klawiature do laptopa ( jest trochę niewygodna ) i zintegrowaną karte dźwiękową Realtek. Więc mam dylemat, przydałaby mi się nowa mysz bo dużo gram w fpsy, najlepiej z kilkoma dodatkowymi przyciskami, ale z drugiej strony też jakaś normalna i wygodna klawiatura. Myślałem też o karcie dźwiękowej bo często słucham muzyki i jak już pisałem dużo gram. Głośniki jakie posiadam to Creative Inspire T3100 i ogólnie jestem zadowolony z jakości dźwięku na Realtek’u, jednak jest to rzecz którą sobie wysoko cenię i zastanawiam się czy odczuje dużą różnicę po przesiadce na jakąś lepszą kartę. Zdaje sobie sprawę też z tego, że można w tej cenie kupić zestaw klawiatura + mysz i może to będzie bardziej opłacalne? Proszę o rady i ewentualnie jakieś linki do sprzętu.

Ja zainwestowałabym w jedną, ale porządną rzecz:

klawiatura: http://www.allegro.pl/item647642005_log … ja_fv.html (myślę, że warto przekroczyć budżet dla takiej jakości i funkcjonalności), ewentualnie taniej http://www.allegro.pl/item641277450_sai … _blue.html

mysz: http://www.allegro.pl/item642863832_mys … speed.html

karta dźwiękowa: http://www.allegro.pl/item648529547_now … 3_box.html

  1. Klawiatura - raczej na 100% nie wykorzystam jej możliwości, potrzebuje zwyłej, wygodnej, z dobrze rozmieszczonymi klawiszami i porządnie wykonanej bez zbędnych bajerów. Druga propozycja już jest lepsza jak dla mnie.

  2. Myszka - zastanawiam się właśnie nad nią już bardzo długo i chyba ją wezmę.

  3. Karta dźwiękowa - czy jakbym ją kupił to będzie widoczna różnica i czy moje głośniki są wystarczające by pokazać możliwości tej karty?

Z pewnością zauważysz różnicę po przejściu z integry na tego Creative’a. Jeżeli często słuchasz muzyki doceniłbyś bardziej zalety tej karty przy dobrym 2.0 w drewnianych obudowach i z większymi membranami. Myślę tutaj o głośnikach Microlab 5c, 6c (ale to już tak na przyszłość jeżeli lubisz słuchać muzyki i cenisz sobie dobry dźwięk).

Dobra, chyba się zdecyduje na dźwiękówke czy ta może być?

http://allegro.pl/item648795562_rewelac … gamer.html Gre sobie daruje i wyjdzie troche taniej.

Może być.

ja całkiem niedawno kupiłem sobie zestaw Logitecha Cordless Desktop EX 110 i gorąco polecam, dało mi to duży komfort w pracy i w rozrywce przy kompie, mam starego Live 5.1 i napewno obecnie nie kupił bym nic nowego od creative, bo te starsze karty były zupełnie niezłe… a teraz kosztują grosze… a integry to syf…

Podejrzanie tanie te gamery.

W komputroniku kosztuje coś ponad 250zł bo wczoraj patrzyłem i też dla mnie troche dziwne. A co do klawiatury czy myszki to musi być przewodowa. :slight_smile: