Mysz, klawiatura - usb/ps2 - przejsciówka


(Mateusz12g) #1

Witam. Planuję zakup taniej myszki do laptopa. Znalazłem

http://sklep.kg.net.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=18617

taką. Gadałem ze sprzedawca co oznacza usb/ps2. Czy są dostępne 2 wersje czy daje przejściówkę. Powiedział że jest przejściówka. Nie powiedział z jakiej końcówki na jaką ale wydaje mi się że z ps2 na usb. Z tego co zauważyłem w standardowym komputerze to jak się włączyło mysz(ps2) lub klawiature(ps2) przy uruchomionym komputerze to nie działały. Potrzebny był restart. Czy jeżeli będę miał przejściówkę na usb to czy jak podłączę taką mysz/klawiaturę do laptopa to czy potrzebny będzie restart czy powinno działać od razu. Obecnie mysz (pożyczona) z końcówką usb działa od razu. Btw: Jaką polecacie tanią mysz i klawiaturę??


(Garfield) #2

[Zestaw bezprzewodowy za 110zł](http://www.agito.pl/Zestawy_bezprzewodowe _klawiatura___ mysz/Logitech_Cordless_Desktop_EX_110.972.29714.html?bid=39)

Jeżeli jesteś graczem to polecam myszkę laserową [prszewodową] [Razer](http://www.komputronik.pl/Myszki/Razer/Mysz_Razer_DeathAdder_Guild_Wars_Edition/pelny,id,50796,cpsrc,ceneo/) oraz klawiaturę [przewodową] [Razer](http://www.agito.pl/Klawiatury_przewodowe/Razer_Lycosa.962.328033.html?bid=39)

Jeśli chodzi o przejściówki:

-słyszałem tylko o przejściówkach usb>PS2 nigdy na odwrót

-jeśli chodzi o tą przejściówkę to nie wiem jak się komputer zachowa osobiście używam myszy pod USB i nie muszę restartować komputera...