Mysz logitech M215 - dziwne miganie kursora

Witam :slight_smile:

Dzisiaj zauważyłem że kursor od myszy (kiedy jestem na stronie internetowej) mruga tak jakby znajdował się np. na pliku word’owskim - tzn. na stronie internetowej powinna wyświetlać się nieruchoma strzałka, natomiast u mnie mruga - próbowałem przełączyć odbiornik nano w inne gniazdo ale efekt jest ten sam :frowning: czy też może to być wina sterowników? chociaż we właściwościach myszy pokazuje mi że urządzenie działa poprawnie

Opera? Może nie zauważyłeś, ale ostatnio zmieniło się zachowanie i nad tekstem kursor jest w tej odmianie do zaznaczania.

nie mam chrome - sprawdziłem na innej myszy i dzieje się tak samo ale na firefox’ie już nie ma tego problemu :smiley: czyli wina przeglądarki - w takim razie jak zrobić aby było ok w chrome?

Z pewnością nie jest to wina samej myszy/urządzenia.

Najczęstszym powodem mrugania kursora myszy (bo chyba o nim tu mowa) są “animowane” elementy załadowanej strony (może być w tle, nie ma to znaczenia). Przeważnie chodzi o elementy flash’owe na stronie, reklamy, gry itp. Efekt migotania występuje raczej na większości topowych przeglądarek, najprawdopodobniej ze względu na połączony proces samej przeglądarki z odtwarzaniem treści flash’owych. Przykładowo nowe Fx’y rozdzielają zwykłą treść od treści flash, poprzez oddzielny proces dla przeglądarki i oddzielny proces dla wtyczki flash -plugin-container.exe odtwarza treść wtyczkową ze strony, przez co nie jest mieszana “warstwa” przeglądarki i wtyczki-, przez co teoretycznie miganie nie powinno występować. Reszta przeglądarek tego nie robi, choć nie jestem pewny co do GC -brak motywacji by się tą przeglądarką “dogłębnie zająć” (google mnie ostatnio coraz częściej demotywuje)- i jeśli na nim coś takiego występuje, to możliwe że ma to związek ze zintegrowanym pluginem -oczywiście to tylko moja teoria.

Tak więc pytanie jakie bym zadał, brzmiałoby mniej więcej tak:

Czy podczas migania kursora, masz załadowaną w kartach stronę/strony z elementami flash’owymi?

Hmmm… cokolwiek by to nie znaczyło - to przed chwilą “odpaliłem” chrome i kursor już nie miga :smiley: a wcześniej migało chociażby na onecie, wp, sportowe fakty… no i jeżeli ma to jakieś znaczenie to zainstalowany mam dodatek ABP - tak na chrome jak i firefox’ie.

Także na razie wszystko działa jak należy :slight_smile: dziękuję mimo wszystko za pomoc :slight_smile: