Mysz optyczna a4tech nie działa na niektórych powierzchniach


(M Grodi90) #1

Dostałem myszkę optyczną a4tech (model wg napisu na obudowie OP-005d -> http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/170385). Myszka niby wielofunkcyjna, ma 5 przycisków, pomyślałem, że sobie popróbuję :smiley:

No i mam problem, bo myszka nie działa kiedy jeździ sie nią po blacie stołu (a stół gładki) lub blacie ze sklejki (taka decha do rysowania). Działa natomiast na podkładce z kartki papieru. Zainstalowałem sterowniki (jedyne jakie znalazłem to "iWheelZoom7.80") ale tam w ustawieniach nic na ten problem nie znalazłem.

Problem nie jest poważny (w końcu mam starą myszkę, która działa bez problemu), ale może taka wielofunkcyjna i mi się przyda :slight_smile: a lubię jeździć po blacie. Jeśli ktoś miał podobny problem i rozwiązał, albo ktoś może pomóc , to byłbym wdzięczny


(Monczkin) #2

michaello , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978


(M Grodi90) #3

Zmieniłem nazwę tematu, mam nadzieję, że teraz będzie w porządku.

Co do myszki, to jednak podkładka będzie najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem? Z drugiej strony czy to możliwe, że myszka optyczna może po prostu nie działać na gładkim blacie (gdzie inne działają bez problemu), a wymagać podkładki?


(Michal Kolatek) #4

Laserowe działają na każdej powierzchni, sam takiej używam na stole oklejonym błyszczącą folią używaną np do oklejania witryn sklepowych, szyldów. Optyczne na gładkich powierzchniach przerywają, bo światło się źle odbija i nie trafia w obiektyw sensora. Może mylisz optyczną z laserową, osobiście nie widziałem żeby jakaś optyczna działała poprawnie na czymś gładkim, a tym bardziej sprzęt za 20 zł.

http://www.problemykomputerowe.republika.pl/index4.html


(M Grodi90) #5

Może źle użyłem słowa "gładki". Chodzi o najzwyklejszy blat stołu, na którym inne myszki działają bez problemów. Widocznie myszka jakaś trefna i tyle.

Skoro optyczne nie potrzebują podkładki to najwyraźniej ma jakąś wadę.