Mysz przestała działać - komputer nie potrafi jej zainstalow

Jak w temacie. Z trudem ten wątek założyłem, bo mam wyłączoną kompletnie mysz. Coś kombinowałem odinstalowałem, uruchomiłem ponownie komputer i tak jest. Nie działa też w trybie awaryjnym. Próbowałem naprawy system (Windows XP), ale nic to nie dało i nie wiem czy format da. Ma ktoś jakąś radę, co z tym zrobić? Błagam o pomoc :frowning:

Co zrobiłeś konkretnie?

Cześć

Sprawdź myszkę na innym komputerze. Jeżeli też nie zadziała to pozostanie kupno nowej.

Odinstalowałem KIS 2013.

Problem myszki o nie jest bo próbowałem podłączyć jakieś tam stare myszki co mam z rozklekotanymi klawiszami i to samo.

Wciśnij kombinację klawiszy Windows + R i wpisz polecenie devmgmt.msc.

Czy w Menedżerze urządzeń widać jakieś wykrzykniki lub znaki zapytania?

Tylko przy Mysz i inne urządzenia wskazujące;

“Mysz zgodna z HID”

Windows + R -> wpisz lub skopiuj i wklej takie polecenie:

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 C:\Windows\inf\msmouse.inf

Jeśli masz system zainstalowany na partycji z inną literą, to odpowiednio zmodyfikuj.

To powinno zainstalować domyślne sterowniki myszki i jeśli wszystko się powiedzie, to powinna ona zadziałać.

“Instalacja nie powiodła się” :frowning:

EDIT.

Źle początkowo przepisałem, po poprawieniu wciskam ENTER, ale mruga tylko przez ułamek sekundy kursor jakby miało coś się dziać… ale się nie dzieje. Jakieś inne pomysły?

Zainstalowanie Windowsa na nowo powinno pomóc? pomyślałem, że i tak by mi się to przydało.

Zainstalowanie na nowo systemu na pewno rozwiązałoby ten problem, gdyż tutaj zdaje się brakować któregoś pliku koniecznego do konfiguracji i instalacji sterowników.

Ewentualnie zamiast reinstalacji systemu możesz wykonać instalację nakładkową: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Ale ja właśnie ro zrobiłem i nic nie dało.

Dodane 28.01.2013 (Pn) 22:30

Jakby to kogoś interesowało.

Skopiowałem sobie co potrzebowałem, zrobiłem Format C i wszystko działa jak należy.