Mysz sama chodzi


(Igloolody) #1

Witam.

Czy ktoś wie dlaczego moja myszka (A4Tech SWW-36) przynajmniej raz dziennie dziwnie się zachowuje, tzn. wskażnik myszy sam gwałtownie chodzi po ekranie i sama jakby klika. trwa to ok. 3 minut zanim się nie uspokoi. W ustawieniach myszy zwiększyłem ilość pakietów do 300, ale nic to nie pomogło.


(fialas1819) #2

może wirus (sprawdź antywirusem) lub zobacz czy dobrze jest podłączona lub jeżeli masz przejściówke to prze nią póść


(Szymszejdi) #3

Jak masz optyczną mysz w XP to tak jest, i chyba nikt nie wie czemu :smiley:

Ja też tak mam


(Igloolody) #4

Wirusów nie ma, a u kolegi też czasami mysz zaczyna szaleć i nie wiemy dlaczego, z tym że on ma jakiegoś Trust'a. I mamy WindowsyXP.


(qrczak13) #5

A czyściłeś ją?


(Igloolody) #6

Jest czysta.


(Kamil4lo) #7

U mnie problem ten czesto sie pojawial w myszkach optycznych w xp. Zazwyczaj problem zaczynal sie od opisanych "objawow" raz wtygodniu potem coraz czesciej i czesciej az myszka szalała co 3 minuty. Jak sie to konczylo? niestety tragicznie - mysz przestawala odpowiadac (czasem nie dzialal takze laser). Za kazdym razem kupowalem nowa myszke. Nie miala znaczenia jakosc (czyt. cena) myszy. Wszystkie psuły sie w ten sam sposob średnio po 3 miesiacach od zakupu. Przyczyny nie znam ale w ciagu 3 lat zuzylem 10 myszek.

Moja rada brzmi: juz dzis kup zapasowa myszke. A gdy ta stara mysz dostaje "ataku" odłącz ja i podłącz do usb na nowo (powinno pomoc na pare minut :wink:.

to moze pomoc - od ok roku mam przejsciowke USB->PS2 i wszystko jest ok.


(Ferdek31) #8

jeśli masz mysz pod usb spróbuj zastosować przejściówkę pod ps, albo w ogóle mysz pod ps często tak się dzieje po zainstalowaniu sp 2 pod xp no i przede wszystkim zainstaluj dedykowane sterowniki / powinieneś je otrzymać na dyskietce wraz z myszą /, a jak nie to znajdziesz na stronie pproducenta myszy


(fiesta) #9

Sebastian używaj specjalnej podkładki pod myszki optyczne, albo podłóż pod myszkę białą kartkę.

8)


(Seba86mu) #10

Możliwe, że nie używasz podkładki pod mysz, lub jest ona wielokolorowa. Podkładka pod mysz optyczną powinna być w jedynym kolorze. Możliwe również, że podkładka jest cieńka i leży na nierównej powierzchni, co powoduje samoczynny ruch wskaźnika. Niektóre podkładki posiadają trójwymiarowy obrazek, niestety nie są one przeznaczone pod mysz optyczną. Nie jest możliwe, aby mysz psuła się co kilka miesięcy. Ja np. mam mysz optyczną Manta Laydybird, która kosztowała 19.90 zł. Kupiłem ją półtora roku temu, używam do niej giędkiej podkładki powleczonej z zewnątrz jakąś tkaniną. Jest ona w kolorze niebieskim. Odkąd posiadam tę mysz nie miałem z nią nigdy żadnych, najmniejszych problemów.

Podłóż pod mysz np. zeszyt w twardej okładce, albo książkę i połóż na niej, tak jak pisał mój poprzednik, kartkę z bloku. Zobacz, czy problem pojawia się nadal.

Pozdrawiam.