Mysz USB Gigabyte M6800 wyłącza się


(Uzi123) #1

Problemy z myszą Gigabyte M6800 (Digital Gamin Mouse) podłączonej do następującego sprzętu: Dell Latitude (niestety modelu dziś już nie pamiętam) + WIN7Prof 64 bit SP1

 

Objawy:

po pewnym czasie mysz wyłącza się (nie reaguje, czerwona dioda nie świeci się). Gdy zaczynam pracować rano następuje to po około 2-3 godzinach. Im dłużej pracuje tym częściej. Po wypięciu z portu USB i ponownym podłączeniu mysz ożywa.

 

Sprawdzone:

1) automatyczne odłączanie zasilania USB zarówno w menadżerze urządzeń, jak i w planie zasilania ustawienia są jako wyłączone

2) w menadżerze usług: dostęp do urządzeń HID włączony automatycznie i działa poprawnie

3) nie ma znaczenie miejsce podłączenie myszy (czy będzie to dowolny port bezpośrednio w laptopie, czy będzie to stacja dokująca, czy będzie to USB w dodatkowym monitorze)

4) inna mysz usb (niestety nazwy nie ustalę bo już dawno została starta, jedna z najtańszych 4 lata temu) pracuje poprawnie (przynajmniej przez 6 godzin)

 

Jakieś inne pomysły co z tym zrobić? Szczerze powiedziawszy najbardziej wygląda to tak, jakby mysz przegrzewała się, przy intensywnej pracy, ale wydaje mi się to strasznie dziwne.