Mysz w laptopie


(Mlody993) #1

Witam,

mam problem z myszką w laptopie, ponieważ nie mogę dać sobie rady z myszką w laptopie używam myszki pod USB, ale gdy np. pisze coś na kartce czy coś to dotyka to dotykowej myszki na laptopie i lata mi po ekranie i często się coś klika. Przecież nie będę wyłączać na tą chwilkę laptopa. :< Pomocy. ;/ Jak wyłączyć tą myszkę wbudowaną?


(Homik1983) #2

Jakiej marki i jaki model laptopa posiadasz? Czasami laptopy posiadają możliwość wyłączenia touchpada, np. guzikiem nad tym touchpadem, skrótem klawiszowym np. Fn+F9 lub Fn+F11 lub Fn+inny klawisz funkcyjny (być może masz narysowane oznaczenie touchpada na jakimś klawiszu funkcyjnym, wtedy łatwiej jest zidentyfikować który klawisz za tą funkcję odpowiada). Ewentualnie sprawdź w instrukcji czy jest jakiś skrót klawiszowy lub przycisk umożliwiający szybkie wyłączenie touchpada. Jeżeli nie, to pozostaje ci wyłączyć go w menadżerze urządzeń, klikasz prawym na touchpada znajdującego się na liście urządzeń, wybierasz właściwości i ustawiasz opcję "Wyłącz to urządzenie" lub "Nie używaj tego urządzenia (wyłącz)".

Niestety aby później włączyć touchpada musisz tą opcję włączyć na nowo, może to się okazać dość trudne jeżeli nie masz podłączonej myszki :).


(Mlody993) #3

Kurcze, w Menedżerze urządzeń nie mogę jej wyłączyć, tą spod USB mogę, ale tamtej nie. :frowning:

Wygląda to tak:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=zlvjid&s=4

Co do laptopa... Jest to Medion , jednak modelu nie znam i nie wiem jak sprawdzić. :frowning:

Laptop wygląda tak:

http://photos02.allegro.pl/photos/orygi ... /469406541

Ostatnie zdjęcie na tej aukcji:

http://allegro.pl/item469406541_noteboo ... b_vhp.html


(Gutek) #4

Używając przycisku zmien.gif