Myszka do laptopa - pomoc w wyborze

Witam!

Chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia i zapytać, którą i dlaczego myszkę wybralibyście? Być może są tutaj użytkownicy myszek nad którymi się zastanawiam - to ich zdanie głównie mnie interesuje :wink:

Sprzęt nad którym myślę to:

:arrow: Logitech V450 Nano Laser Cordless Notebooks (black) (zwyczajna myszka, podstawowe przyciski, prosta w konstrukcji, tańsza i moim zdaniem ładniejsza)

:arrow: Logitech VX Nano Laser Notebook (droższa, nie wygląda już tak ekskluzywnie, jednak jest bardziej funkcjonalna ze względu na dodatkowe przyciski funkcyjne)

Obie myszki “na oko” są bardzo podobne. Interesują mnie wszystkie opinie ludzi, którzy mieli styczność z którąkolwiek z myszy :wink:

Mam VX Nano i od 2. lat działa znakomicie. Bateria o dziwo trzyma nawet 2 miesiące (akumulatorki). Mysz o ile ktoś nie ma za dużych dłoni myślę że będzie wspaniałym uzupełnieniem laptopa. Gorąco polecam.

witam

mam ta druga naprawde swietna troche “ciezka” jak na moj gust kwestia przyzwyczajenia przyciskow funkcyjnych praktycznie nie uzywam ale sa , wybralem ja ze wzgledu na nano odniornik super sprawa chociaz obie chyba maja ten sam nano , ta pierwsza co podales jest ok ale dla mnie troche za duza , najlepeij idz do sklepu gdzie maja obie i wez je do reki porownjaj , jesli mial bym kupic jeszcze raz wybralbym ta druga , acha co do scrolla nie wiem czy miales stycznosc ze scrollem w myszce be oporu/przeskoku tzn kreci sie jak kolo w rowerze , w kazdym razie to tez wymaga przyzwyczajenia poniewaz na poczatku bardzo nie precyzyjnie przewijalem strone jednak teraz jest ok tzn chcesz konkretnie co zobaczyc czy przeczytac i ruszajac scrollem nie mozesz ustawic w tym miejscu co chcesz to takie moje spostrzerzenia ale jak mowie mozna sie przyzwyczaic i operowac precyzyjnie

pete1 , a to Cie zszokuje. Próbowałeś nacisnąć scrool w myszcze? Jeśli nie to naciśnij a pozytywnie się zaskoczysz.

Dla mnie właśnie najważniejszym elementem na który zwracam uwagę przy wyborze jest mały odbiornik - jeśli jest jakikolwiek inny to nawet nie patrzę na taką mysz. Moja obecna mysz ma oczywiście taki mały odbiornik - nie wyobrażam sobie życia z innym ;]

Oczywistym jest, że “wymacam” obydwie myszki :smiley: Moja obecna ma aż 7 przycisków więc mam pewne przyzwyczajenia, które chciałbym kontynuować wraz z kolejną myszką, jednak mogę pójść na jakiś kompromis i pozbyć się ich 8)

Co do rolki - bardzo ciekawa sprawa. Pierwsze słyszę; nigdy nie spotkałem się z takim patentem. Mimo tego nie uważam, aby była to jakaś przeszkoda :wink:

groldominika , może i dla mnie masz jakieś rewelacje? :wink:

Gorgoroth , Rolka ma dwa tryby pracy. 1. przeskakujący 2. bez oporu. Wystarczy nacisnąć ją używając lekko siły i mechanizm zmienia działanie rolki. Fajna sprawa, gadżet a cieszy. Ja również przycisków dodatkowych nie używam pewnie to kwestia przyzwyczajenia z poprzednich “prymitywnych” myszek. Jestem bardzo zadowolona z myszy tym bardziej że jest to moja druga. Przeżyła już upadek na ziemie i działa tak samo jak przed upadkiem.

To ciekawe. Właśnie o takie wskazówki mi chodziło, dziękuję bardzo :wink:

A ja mam taką myszke http://www.logitech.pl/produkty/myszki- … tooth.html , nie ma odbiornika i współpracuje z wbudowanym w laptop bluetooth , teraz już chyba wszystkie laptopy mają wbudowanego bluetooha więc po co kupować mysze z dodatkowym odbiornikiem , nawet jak to będzie “nano” to i tak może się zgubić lub uszkodzić a wtedy i po myszy.

Prawie rok korzystam z tego typu myszki i wszystko gra. Twoja myszka, Zbych1 zbytnio nie zachęca wyglądem :stuck_out_tongue:

Czy ktoś z posiadaczy myszy VX Nano mógłby podać mi wymiary tej myszki? W necie nie mogę znaleźć nic sensownego… Same opisy typu “Myszka Logitech 35 miesięcy gwarancji, fajna”.

A poza tym - czy to prawda, że pokrywa miejsca na baterie odstaje, a rolka jest głośna jak traktor? Baterie AA czy AAA? Czytam te opisy oraz komentarze i na każdej stronie jest co innego :confused:

Na moje oko jest to AA :smiley:

v450_open.jpg

Baterie to AAA, wymiary. Szer. 60 mm, dlugość 110 mm wys. 35 mm, z uwagi na owalne kształty te wymiary należy nie traktować jako przybliżone :lol: Żadna klapka nie odstaje a z rolką nie mam problemów. Dodam jeszcze że swego czasu grałam na tej myszce w CoD 4 i całkiem nieźle się na niej gra.

Teraz widzę, że VX ma baterie wkładane od spodu myszy, więc może dlatego nic nie odstaje ;]

Prawdę mówiąc nie wiem czy nie nabyć V450. Podobno rolka nie dość, że naciska się (przez co nie ma dwóch trybów pracy rolki co jakoś nie jest dla mnie szczególnie podniecające) to jeszcze można jej działanie dowolnie skonfigurować programem dołączonym do myszki. Pod IE może robić co innego, a pod Wordem co innego. Zapewne w VXie można zrobić to samo jednak może jest możliwość zastąpienia dodatkowych klawiszy rolką?

Tak więc do czego mają służyć właściwie te dodatkowe przyciski w myszy? Decyzję i tak podejmę w sklepie mając je 2 w dłoni, ale chciałbym być jak najbardziej świadom przy zakupie :wink:

Poza tym bardziej odpowiada mi rozmiar baterii AA. Dzięki temu mógłbym korzystać z akumulatorów (których nie posiadam w tym rozmiarze). Choć to akurat jest mały problemik jeśli w ogóle ;]

A jak to jest z trybem oszczędzania energii? Podobno V400 nie używana wyłącza się już w kilka sekund, a wznawianie pracy trwa sekundę :shock: V450 podobno już o wiele lepiej. Jak ma się sprawa w VX?

W VX nano tak samo przechodzi w stan wstrzymania, ja nawet nie wyłączam jej, sama myszka o to dba.

Interesuje mnie tylko kwestia tego po jakim czasie się to dzieje i jak szybko się wznawia ;]

Ciężko mi powiedzieć po jakim czasie przechodzi w stan uśpienia bo nigdy nie zwracałam na to uwagi, ale za to mogę powiedzieć że przejście ze stanu uśpienia do normalnej pracy trwa niecałą sekundę.

Byłem dzisiaj w różnych sklepach i troszkę pooglądałem myszony. Stwierdzam, że chyba skłonię się ku V450. Wydaje się być większa co bardzo mi się podoba. XV jest bardziej płaska co jakoś średnio podchodzi mojej dłoni. W poniedziałek kupuję i zobaczymy co z tego wyniknie ;]

Skąd wzięłaś te wymiary? Tak dopiero teraz się przyjrzałem… 6 cm szerokości i 3,5 cm wysokości? :shock:

Linijką zmierzyłam myszke :] Wiem że nie jest to dokładne ale inaczej się nie dało :stuck_out_tongue:

Mimo wszystko dziękuję :wink: Jednak te wymiary są dość ciekawe… Wręcz podejrzane. Oboje mówimy o VX Nano? Tych VXów jest masa (choćby Revolution).

Tak VX Nano o innej nie mówię.

W takim razie w praktyce wyglądała na o wiele mniejszą niż powinna ;] A już na pewno mniejsza od V450.

compare.jpg

Tak czy owak mam ochotę na V450. Dzięki ci groldominika za udzielane odpowiedzi :wink:

Jutro kupię V450 i dam znać jak pierwsze wrażenia z jazdy 8)

[30.11.2009 21:04]

Myszka bardzo pozytywna. Wykonanie oraz użyte materiały na naprawdę wysokim poziomie. Do tego 3-letnia gwarancja… Sam miód! Do tego konfigurowalność rolki za pomocą programu, który należy pobrać ze strony Logitech sprawia, że na rolce mamy jakby 4 przyciski dodatkowe w samej rolce ;] Świetny towar.

Gratuluję!. Mam nadzieję że wytrzyma więcej niż gwarancyjne 3 latka :D. Mam prośbę, napisz mi na PW po ok pół roku czy myszka posiada jakieś ślady zużycia typu ścieranie się napisów itp… Będę wdzięczna bo nie ukrywam rozglądam się za większą myszką a tamta wydaje się być godna.