Myszka i klawiatura nie chcą dziłać

(Piotrkijak) #1

Witam, mój kolega ma dość nie typowy problem z myszką i klawiaturą. Mianowicie podczas korzystania z komputera myszka i klawiatura przestawały działać w tym samym momencie i reset komputera pomagał lecz praktycznie od razu po uruchomieniu windowsa było to samo . Sformatowałem dysk i wgrałem windowsa od nowa i problem nby zniknął, ale po parunastu minutach spowrotem zrobiło się to samo i po zresetowaniu komputera w momencie pojawienia się booscreenu windows xp wszystkie diody na klawiaturze zaczynają mrugać i po zniknięcu bootscreenu wszystkie lamki gasną i klawiatura jak i mysz w ogóle nie chcą działać. Co może być przyczyną? Klawiatura i mysz podłączone są pod gniazdo ps2...

(Jaa1) #2

Podstawowe pytanie:

Czy aby przypadkiem komp nie siedział podłączony do neta bez antywira? Jeśli nie, to jaki był zainstalowany? Spróbuj skombinować jakieś LiveCD Linuksa i zobacz czy też jest ten sam problem.

(Piotrkijak) #3

Czyli to może być infekcja wirusowa? Była zainstalowana darmowa wersja aviry...

(Miroon93) #4

Możliwe że jest to jakiś virus/trojan albo problem z portami. Myszka i Klawiatura są podpięte pod usb?

(Piotrkijak) #5

nie tak jak pisałem pod ps2

-- Dodane 13.06.2009 (So) 19:40 --

ale jak kolega podłączył klawiaturę pod usb to wszystko działa...

(Jaa1) #6

Hmm... To dziwne. Ja też mam darmową wersję Aviry i też mam problemy z myszką, tylko że pod USB. Gdy podłączam inną wszystko jest ok.

Sorry za offtop.

@topic:

Spróbuj skombinować mychę + klawę pod USB i daj loga z hjackthis. Gdy podłączasz inną klawiaturę/myszkę pod PS/2 działa?

(Piotrkijak) #7

Temat uznaję za zamknięty, bo okazało się, że zaczęły pojawiać się inne problemy i ze względu, że jak się okazało komputer jest jeszcze na gwarancji jedzie w poniedziałek do serwisu...