Myszka i klawiatura nie odpowiada

Witam.

Posiadam płytę główną Asrock K7NF2-Raid. Płyta ta jest wyposażona w kontroler serial ata oraz kontroler IDE/ATA.

Kontroler IDE/ATA jest całkowicie wyłączony w biosie,gdyż nie jest do niego podłączony żaden podzespół. Kontroler serial ata jest wyposażony w dwa gniazda. Pod jedno gniazdo jest podłączony dysk twardy o pojemności 320 GB, a pod drugie gniazdo napęd DVD.

Pamięć RAM była testowana programem Memtest86. Test nie wykazał żadnych błędów pamięci RAM .

Twardy dysk komputera został przetestowany 2 programami diagnostycznymi :HD Tune 2.55 oraz programem WinDLG gdyż jest to dysk firmy Western Digital. Testy nie wykazały uszkodzonych sektorów na dysku twardym.

Pierwsze awarie objawiały się tym, że komputer się restartował i nie wchodził do biosu. Widoczny był tylko czarny ekran.

Po odpięciu twardego dysku od płyty głównej na ekranie pojawił się komunikat o niepodłączonym dysku twardym.

Kolejnymi czynnościami, które wykonałem były: rozebranie komputera, przedmuchanie w celu wyczyszczenia z kurzu, posprawdzanie taśm sygnałowych czy są odpowiednio przymocowane. Po upewnieniu się, że wszystko jest w porządku złożyłem komputer z powrotem.

Po tych zabiegach komputer podczas uruchamiania robił na początku ze dwa restarty, po czym się normalnie uruchamiał i ładował się system operacyjny Windows.

Aktualnie jest taka sytuacja, że podczas rozruchu dochodzi do ekranu powitalnego z zielonym paskiem Windows. Pasek sobie lata w kółko i na tym koniec. Restartuje kilka razy komputer i za którymś razem wchodzę do Windowsa, tylko że klawiatura i myszka (obydwie pod ps/2) nie odpowiadają i system się zawiesza.

Co może być przyczyną takiego zachowania się komputera? Na pewno są tu na forum doświadczeni użytkownicy którzy mogli mieć podobne problemy i je rozwiązali.

Z góry dziękuje za rzeczowe odpowiedzi.

Pozdrawiam

Myszka i klawiatura ci nie chodzą a ty sie tyle napisałeś :lol: spk! Ja polecam reinstall systemu

Ostatnio moja siostra miała problemy z komputerem - klawiatura często nie działała wcale, a komputer nie chciał się uruchamiać, czarny ekran i stop - trzeba było odpiąć klawiaturę, dopiero wtedy się włączył. Rozwiązaniem była nowa klawiatura :smiley:

Przypadek drugi - komputer kuzynki (co te dziewczyny robią z komputerami? :smiley: ) Chwilę po uruchomieniu mysz i klawiatura przestawały reagować, nie pozwalał też wejść do biosu. Nie pamiętam czy były jeszcze inne problemy z uruchamianiem. Zmiana klawiatury nic nie dawała. Okazało się, że winna jest uszkodzona mysz. Wystarczyło ją odpiąć, a komputer się nie zawieszał, można było spokojnie wejść do biosu.

Spróbuj włączyć kompa bez myszy. A najlepiej pożycz od kogoś sprawny sprzęt i przetestuj u siebie, żeby wykluczyć uwalenie klawiatury/myszy.

Gdyby chodziło tylko o mysz albo o klawiaturę to bym tyle nie pisał.

Klawiatura sprawna,myszka też,format był robiony.

Klawiatura i myszka były odpinane i sprawdzane, żeby nie było że nie zastosowałem się do waszych porad :slight_smile:

I co dalej skoro to nie to?

Dodane 07.07.2011 (Cz) 2:07

Problem leży po stronie płyty głównej.Padł kontroler serial ata.

3 kondensatory są lekko wybrzuszone.

Płyta główna do wymiany.

Serdecznie dziękuje za próbę pomocy.

Pozdrawiam.

W takim wypadku do wymiany są kondensatory :smiley: Chyba, że i tak już chciałeś zmienić sprzęt :wink:

nie wiadomo jak długo by podziałała na tych podmienionych kondensatorach.także czas najwyższy na jakąś modernizacje.nie mam za dużo kasy więc pewnie skończy się na jakiejś używce.