Myszka "klatkuje"

Witam,

Od paru dni zmagam się z problemem. Otóż kursor przy wysokim obciążeniu procesora “klatkuje”, a dokładniej nie pokazuje całego ruchu myszką, tylko jego fragmenty, a czasami rusza dalej niż wskazuje. Aby temu zapobiec zmieniałem priorytet najbardziej “zjadającego” procesor procesu na niższy. Pomogło, ale chce się przekonać czy jest lepszy sposób, aby rozwiązać ten kłopot. Nadmienię, iż mój komputer nie jest za dobry (procesor ma tylko jeden rdzeń), ale na XP nie było tego problemu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jaki proces najbardziej obciąża procesor.

Podaj konfigurację komputera.

Procesem, który najbardziej obciąża komputer jest tibia (ja nie gram, gra mój brat). Wiem, że tibia jest procesem “zjadającym” procesor, ale na Windows XP nie było problemów z klatkowaniem myszki.

Konfiguracja sprzętowa (chyba o taką chodzi):

  • Procesor AMD Athlon 64 Processor 3400+ 2,41 GHz

  • 2 GB Pamięci RAM

  • Karta graficzna ATI Radeon HD 3600 Series

Wiem, że sprzęt nie jest nawet przeciętny, ale jednak chciałbym używać na nim Windows 7.

Pokaż screena z http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html (w spoczynku i gdy myszka lag’uje)

Czy komputer nie jest zakurzony?

Ledwo co czyszczony.

EDIT:

Tu masz screeny. Normalnie:

W trakcie klatkowania myszki:

Kursor klatkuje, gdy jest zmniejszone, lub wyłączone przyspieszenie sprzętowe. Bywa, że trzeba ulżyć grafice i nieco zmniejszyć rozdzielczość.