Myszka nie reaguje na polecenia

(Strusbery1940) #1

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z myszką. Dotyczy on przesuwania ikon i folderów na pulpicie (generalnie wszędzie). Gdy zaznaczam dowolny plik i chcę go przesunąć, nic się nie dzieje. Komputer jest raczej czysty, bez wirusów itp. Ostatnio siostra bawiła się komputerem i przez przypadek zainstalowała program do "ulepszenia pracy komputera". Ten mocno namieszał w rejestrze pozbywając się "niepotrzebnych" plików systemowych.

Pozdrawiam

(Radeqziemblo) #2

Spróbuj przywrócić rejestr. Pewnie przed instalacją tego programu instalator utworzył jakiś punkt przywracania. Spróbuj przywrócić do takiego punktu: "Instalacja XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX", gdzie "XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX" oznacza nazwę programu. Mi to zawsze pomagało. Możesz też przywrócić system do innego punktu, ale musi być punkt utworzony przed instalacją tego 'super' programiku.

Pozdrawiam

(Strusbery1940) #3

Pewnie byłby to dobry pomysł, gdybym sam wcześniej na to nie wpadł, i gdybym miał chociaż jeden punkt przywracania. Mam tam pusty kalendarzyk bez żadnych punktów przywracania. W menedżerze urządzeń wszystko jest w porządku. Mi się wydaje, że w komputerze tkwi jakiś wstrętny wirus, ponieważ na dodatek doszedł do tego problem z połączeniem lokalnym (nie pokazuje się na pasku zadań, nie reaguje na żadne polecenia po wciśnięciu PPM typu "właściwości" itp.). Generalnie coś jest z tym komputerem nie tak.

Proszę o pomoc :wink:

(Radeqziemblo) #4

Ja nie jestem żadnym SuperInformatykiem, ale proponuję pobrać wersję testową jakiegoś na prawdę dobrego antywirusa i przeskanować system. Albo pójść na łatwiznę i jeżeli masz jakiegoś dużego pendrive'a to na niego skopiować potrzebne dane, bo jeżeli to faktycznie jest wirus, to mógł się rozprzestrzenić po wszystkich dyskach (partycjach) i mógł też dotrzeć do pamięci RAM. Ja tak kiedyś miałem, że był wirus w RAMie. Przeskanowałem !avast'em i nic nie wykryło, wyskoczyło tylko okno o wirusie w pamięci RAM. Była prośba o ponowne uruchomienie, uruchomiłem ponownie, system się przeskanował, i znowu wyskoczyło okienko i takie błędne koło, a więc przeinstalowałem system i znowu przeskanowałem !avastem, teraz nie wyskakiwał błąd :slight_smile: A więc podsumowując spróbuj z wersją testową antywirusa albo przeinstaluj system kopiując potrzebne dane. Mała podpowiedź z mojego życia: Miałem na pendrive wirusa EXPLORER.EXE (wielkimi literami) i zainfekował mi kompa. Wyskakiwały dwa razy Moje Dokumenty w XPku. !avast nie wykrywał go. Wpiąłem pendrive na Linuxie Ubuntu. Znalazł wirusa, usunąłem go. Podpiąłem znowu w XPku i tym razem !avast wykrył. Może spróbuj tak, instalując Ubuntu, możesz pobrać ze strony http://ubuntu.pl/pobierz.php

Pozdrawiam, i sorka, że się tak rozpisałem :smiley:

(Strusbery1940) #5

Najprawdopodobniej wgram system na nowo, bo nie chce mi się bawić w szukanie igły w stogu siana :smiley: Ze dwa dni temu zainstalowałem Kaspersky'ego i po pełnym skanowaniu okazało się, że miałem 2 trojany, a na następny dzień podczas skanowania było ich w sumie 14. Makasakra

Proszę zamknąć temat,

Pozdrawiam :smiley: