Myszka nie reaguje na polecenia

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z myszką. Dotyczy on przesuwania ikon i folderów na pulpicie (generalnie wszędzie). Gdy zaznaczam dowolny plik i chcę go przesunąć, nic się nie dzieje. Komputer jest raczej czysty, bez wirusów itp. Ostatnio siostra bawiła się komputerem i przez przypadek zainstalowała program do “ulepszenia pracy komputera”. Ten mocno namieszał w rejestrze pozbywając się “niepotrzebnych” plików systemowych.

Pozdrawiam

Spróbuj przywrócić rejestr. Pewnie przed instalacją tego programu instalator utworzył jakiś punkt przywracania. Spróbuj przywrócić do takiego punktu: “Instalacja XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX”, gdzie “XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX” oznacza nazwę programu. Mi to zawsze pomagało. Możesz też przywrócić system do innego punktu, ale musi być punkt utworzony przed instalacją tego ‘super’ programiku.

Pozdrawiam

Pewnie byłby to dobry pomysł, gdybym sam wcześniej na to nie wpadł, i gdybym miał chociaż jeden punkt przywracania. Mam tam pusty kalendarzyk bez żadnych punktów przywracania. W menedżerze urządzeń wszystko jest w porządku. Mi się wydaje, że w komputerze tkwi jakiś wstrętny wirus, ponieważ na dodatek doszedł do tego problem z połączeniem lokalnym (nie pokazuje się na pasku zadań, nie reaguje na żadne polecenia po wciśnięciu PPM typu “właściwości” itp.). Generalnie coś jest z tym komputerem nie tak.

Proszę o pomoc :wink:

Ja nie jestem żadnym SuperInformatykiem, ale proponuję pobrać wersję testową jakiegoś na prawdę dobrego antywirusa i przeskanować system. Albo pójść na łatwiznę i jeżeli masz jakiegoś dużego pendrive’a to na niego skopiować potrzebne dane, bo jeżeli to faktycznie jest wirus, to mógł się rozprzestrzenić po wszystkich dyskach (partycjach) i mógł też dotrzeć do pamięci RAM. Ja tak kiedyś miałem, że był wirus w RAMie. Przeskanowałem !avast’em i nic nie wykryło, wyskoczyło tylko okno o wirusie w pamięci RAM. Była prośba o ponowne uruchomienie, uruchomiłem ponownie, system się przeskanował, i znowu wyskoczyło okienko i takie błędne koło, a więc przeinstalowałem system i znowu przeskanowałem !avastem, teraz nie wyskakiwał błąd :slight_smile: A więc podsumowując spróbuj z wersją testową antywirusa albo przeinstaluj system kopiując potrzebne dane. Mała podpowiedź z mojego życia: Miałem na pendrive wirusa EXPLORER.EXE (wielkimi literami) i zainfekował mi kompa. Wyskakiwały dwa razy Moje Dokumenty w XPku. !avast nie wykrywał go. Wpiąłem pendrive na Linuxie Ubuntu. Znalazł wirusa, usunąłem go. Podpiąłem znowu w XPku i tym razem !avast wykrył. Może spróbuj tak, instalując Ubuntu, możesz pobrać ze strony http://ubuntu.pl/pobierz.php

Pozdrawiam, i sorka, że się tak rozpisałem :smiley:

Najprawdopodobniej wgram system na nowo, bo nie chce mi się bawić w szukanie igły w stogu siana :smiley: Ze dwa dni temu zainstalowałem Kaspersky’ego i po pełnym skanowaniu okazało się, że miałem 2 trojany, a na następny dzień podczas skanowania było ich w sumie 14. Makasakra

Proszę zamknąć temat,

Pozdrawiam :smiley: