Myszka optyczna zacina się

(Candymanwasemil) #1

Mam myszkę optyczną model opto ecco 612d i czasami się zacina na sekundę czasami dwie i nie wiem co mam zrobić to trochę irytuje.

(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: A czy w czasie tych zacinań sensor myszki świeci??

:arrow: Najlepiej obróć myszkę do góry nogami i poruszaj kablem. Jeśli w tym czasie sensor będzie gasł, to na 99% masz przebicie na kablu, które kwalifikuje myszkę do wymiany na nową... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Gural7) #3

może zmień nawierzchnie na której masz myszke,może masz przezroczystą albo białą powierzchnie i laser odbija

(FXJ) #4

Ten model nie ma lasera (nawet tak zwanego lasera) tylko czerwoną diodę.

Mogę Ci polecić osobiści A4Tech 60D USB/SP2 (Glaser) bo mam ich kilka. A co do myszy optycznych powinny mieć podkładkę lub jednobarwną powierzchnię blatu aby odbity promień był w podobnym kolorze bo wtedy sensor się myli i masz swoje zacięcie. Choć może być to spowodowane funkcją ecco która wyłącza mysz gdy tylko przez kilka sekund się nie porusza.

(Candymanwasemil) #5

Najwyraźniej będę musiał kupić nową mysz. Chociaż ta sprawowała się bardzo dobrze przez te dwa lata. Kupie identyczną :smiley:

(Dimatheus) #6

Hej,

Skoro wcześniej była sprawna i nie zacinała się, to biorąc pod uwagę upływ czasu i użytkowania urządzenia, faktycznie pewnie masz gdzieś przebicie na kabelku... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus