Myszka optyczna zacina się

Mam myszkę optyczną model opto ecco 612d i czasami się zacina na sekundę czasami dwie i nie wiem co mam zrobić to trochę irytuje.

Hej,

:arrow: A czy w czasie tych zacinań sensor myszki świeci??

:arrow: Najlepiej obróć myszkę do góry nogami i poruszaj kablem. Jeśli w tym czasie sensor będzie gasł, to na 99% masz przebicie na kablu, które kwalifikuje myszkę do wymiany na nową… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

może zmień nawierzchnie na której masz myszke,może masz przezroczystą albo białą powierzchnie i laser odbija

Ten model nie ma lasera (nawet tak zwanego lasera) tylko czerwoną diodę.

Mogę Ci polecić osobiści A4Tech 60D USB/SP2 (Glaser) bo mam ich kilka. A co do myszy optycznych powinny mieć podkładkę lub jednobarwną powierzchnię blatu aby odbity promień był w podobnym kolorze bo wtedy sensor się myli i masz swoje zacięcie. Choć może być to spowodowane funkcją ecco która wyłącza mysz gdy tylko przez kilka sekund się nie porusza.

Najwyraźniej będę musiał kupić nową mysz. Chociaż ta sprawowała się bardzo dobrze przez te dwa lata. Kupie identyczną :smiley:

Hej,

Skoro wcześniej była sprawna i nie zacinała się, to biorąc pod uwagę upływ czasu i użytkowania urządzenia, faktycznie pewnie masz gdzieś przebicie na kabelku… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus