Myszka - problem z przeciąganiem


(Mass Destruction) #1

Witam,

mniej więcej od 2 miesięcy używam myszki firmy Tracer - dokładnie tej http://merlin.pl/Mysz-Tracer-Trm-So23-9-Klaw-Scrollball-Usb/browse/product/208,493099.html

Na początku wszystko było ok, ale po jakimś czasie pojawił się problem - kiedy trzymam wciśnięty lewy przycisk myszka zachowuje się tak, jakbym go trzymał przez chwilę, puszczał, znów łapał i tak na zmianę. Np. kiedy zaznaczam tekst biorą mnie straszne nerwy, bo np chcę zaznaczyć 3 słowa - klikam, przeciągam i kiedy jestem na 2 słowie zaznaczenie znika i litery zaznaczają się od 2 słowa - tak jakbym puścił przycisk i wcisnął ponownie. Frustrujące.

Inny przykład - grając w pasjansa przeciągam kartę przypuśćmy z lewej strony na prawą a ona mi upada gdzieś na środku - a ja cały czas trzymam wciśnięty lpm...

Nieraz też klikam raz w coś a kliknięcie jakby nie zaskakuje - to przeszkadza szczególnie w grach, kiedy np. chcę strzelić - klikam ale nie oddaję strzału.

Mam zainstalowane sterowniki z płytki którą dostałem razem z myszką, dzisiaj je usunąłem i zainstalowałem od nowa ale wciąż dzieje się to samo.

Czy jest sposób by to naprawić czy po prostu trafiłem wadliwą myszkę i muszę ją zmienić?

Pozdrawiam


(Seba86mu) #2

Wydaje mi się, że to jakaś wada lewego mikrostyku myszki. Jeżeli myszka jest nowa i posiadasz dowód zakupu, to oddaj ją na gwarancję. Wymienią Ci na nową, bądź oddadzą pieniądze.


(slawex1983) #3

Jeżeli jest na gwarancji to się nie patyczkuj tylko niech Ci wymienią. Ew. naprawa jest bardzo prosta. Swojej myszki używam od ładnych paru lat i przyzwyczaiłem się do niej. Jak się zdarzy, że przycisk przestaje działać, to wlutowuje od innego gryzonia. Prosta sprawa.