Myszka Trust Izzy Laser Mouse Orange problem z przedłużaczem

Witam. Kupiłem dzisiaj myszkę Trust Izzy Laser Mouse Orange w media expert. Po przyjściu do domu i rozpakowaniu tej myszki już na sam rzut oka stwierdziłem iż kabel usb jest za krótki. I to była prawda. Nie dochodził nawet do biurka. Więc poszedłem do nich złożyć reklamację, aby wymienić urządzenie na nowe. Oni stwierdzili, że pudełko, w którym znajduje się myszka jest już otwarte i nikt nie będzie chciał już tego kupić. Więc doradzili mi kupno przedłużacza usb, który kosztował 15 zł. Kupiłem go i kiedy przyszedłem do domu podpiąłem pod niego myszkę i podłączyłem do komputera, wyskoczyła mi informacja, że nie znaleziono urządzenia usb. Po odpięciu myszki od przedłużacza i podpięciu jej pod usb wszystko działa. Sama myszka bez przedłużacza działa bardzo dobrze, tylko że jest zbyt krótka i nie dosięga nawet do biurka. I pozostaje tylko podpięcie tej przedłużki lecz w tym tkwi problem, że z przedłużką nie działa, natomiast bez tak. Pewnie dziwicie się jak dotarłem na to forum. Otóż mam jeszcze starą, uszkodzoną myszkę, która ledwo działa, ale jakoś działa. Proszę o szybką odp. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, to niech pisze.

Sprawdź przedłużacz np.włóż jakiś pendrive i sprawdź czy działa jak nie to do sklepu niech wymienią następnym razem ja będziesz kupował mysz to czytaj co jest napisane na opakowaniu przecież napisane jest że przewód ma 0,7m czyli 70cm

Pewnie przedłużacz jest za długi i dla tego mysz nie chce działać.

Niestety 2 pendrive’ y, które posiadam tez nie działają na tym przedłużaczu oraz inna myszka także.

No niestety czeka cię wycieczka do sklepu.

Przy wymianie sprawdź przedłużacz!

Dzięki za pomoc. Chyba jednak kupię nową myszkę, tym razem droższą i lepszą, może z a4tech’a.

Wystarczyłoby skrócić kabel przedłużacza. Ale jak tam sobie chcesz…

@kijek, a może lepiej byłoby zlutować kabel z innej myszki do tej, o ile jest taka możliwość?

Oczywiście, że istnieje taka możliwość. Nie powinno to też sprawić większego problemu - kolory przewodów w kablu USB są prawie zawsze takie same. A jeśli nawet nie, to bez problemu na podstawie informacji z Wikipedii poradzisz sobie :wink: Osobiście jednak, gdybym przeprowadzał taką operację, robiłbym to raczej na przedłużaczu. Sam nie wiem, czemu.

Ok, dzięki za odpowiedź kijek, więc spróbuję.

Jak się uda, to napisz :slight_smile:

Udało mi się tego dokonać. Zlutowałem kabel ze starej myszki i połączyłem dobrze kable oraz zakleiłem izolacją i wszystko działa. Jednak ta myszka trust to wielkie ścierwo. Nie polecam tego nikomu. Bardzo trudno naciska się LPM, w ogóle nie ma wyczucia podczas nacisku.