N6100 i DKU-5 big problem!

(Jason X) #1

Jakiś czas temu zakupiłem do swojego telefonu kabel USB DKU-5. Niestety okazało się, żę wszelkie programy do konfiguracji telefonu (Oxygen, Nokia PC-Suite) nie wykrywają go. Cały proces instalacji kabla wykonuję tak jak w instrukcji, ale nic to nie daje. Gdy podłączam kabel do komórki na wyświetlaczu pojawia się napis "Urządzenie zostało podłączone" i na tym się kończy. Raz pojawił się napis "Urządzenie nie jest kompatybilne" - tylko, że kabel DKU-5 jest do Nokii 6100 więc trochę to dziwne. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

(system) #2

Przejrzyj starsze tematy,moze ktoras podpowiedz Ci pomoze,a jest tego na forum tysiace i to glownie na temat ze program nie widzi telefonu.

(Bilu.) #3

chyba DKU-2 tzn nie chyba tylko na pewno

(Jason X) #4

Nie! DKU-5, tak jest nawet napisane w instrukcji do telefonu :smiley:

(ROD@CS) #5

A przynajmniej próbowałeś przez DKU-2 ?? :frowning:

(Jason X) #6

Nie posiadam DKU-2. Z tego co wyczytałem kabel ten nie jest kompatybilny z 6100. W każdym razie po zainstalowaniu sterowników programy takie jak Oxygen i PC Suite nie wykrywają telefonu. Nie wiem czy to wina kabla czy z telefonem coś jest nie tak. Kabel jest nieoryginalny.

(system) #7

tu masz co proponuja do tego modelu

http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/ ... d4406.html

(Aju) #8

najprawdopodobniej wina kabla ktore sa robine na "odwal"

(ROD@CS) #9

Ciekawe czy jest piratem czy kupiony orginalny ??

Albo jak mówi Fc do tego modelu są do bani :lol:

(Lukaszm Zdw) #10

bo jak chcesz korzystac z oprogramowania noki to musi chyba zmienic ustawieia modemu w tel wiem ze kiedys juz byl taki post

(Jason X) #11

Na płycie są jakieś sterowniki do modemu, ale nie wiem czy sama instalacja wystarczy. Prawdopodobnie trzeba jeszcze coś skonfigurować :confused:

(Bilu.) #12

ale modem nie ma nic wspolnego z laczeniem tel przez kabel... strowniki do kabla! i stery od telefonu