N6120 vs. N6300 vs. E50 vs. K800i

Witam!

Nadejszła wiekopomna chwila i będę zmieniał abonament a do tego chcę dostać nowy telefon. No i właśnie rozchodzi się o ten telefon. Myślę nad tymi czterema mofelami, które są w temacie (N6120 vs. N6300 vs. E50 vs. K800i).

Telefon wykorzystuję głównie do rozmów/SMS-ów. Z drugiej jednak strony fajnie byłoby aby aparat robił znośne zdjęcia. Słuchanie MP3, czy radia jest raczej na 2 planie.

Od telefonu oczekuję by bateria trzymała długo, podczas poruszania się po menu telefon nie dostawał zadyszki. Ze względu na pracę oczekuję też funkcji biznesowych.

Poczytałem trochę o w/w telefonach i wydaje mi się, że N6120 będzie najlepsza. Co mnie martwi to bateria. Ludzie piszą 2-3 dni. Zastanawiam się ile trzymałaby bateria, gdybym nie słuchał MP3, nie pstrykał setek zdjęć, czy wiecznie oglądał filmów, lecz rozmawiał ok. 20 min dziennie + std. funkcje. Proszę o ocenę żywotności baterii biorąc pod uwagę, że jest to komórka z szybkim procesorem, Symbian, dość duży wyświetlacz.

Pozdrawiam!

Ja bym brał Nokię 6120. Jest z nich wszystkich najbardziej zaawansowana. Ma Symbiana S60 v3 z Feature Packiem 1, HSDPA, wideo rozmowy, radio i masę innych rzeczy.

e50 to telefon typowo biznesowy. symbian ale za to słaby aparat i multimedia. 6300- fajny telefonik ale od trzech pozostałych odstaje. k800i- najlepszy aparat, ale już ma swoje lata, 6120- najnowszy więc najbardziej zaawansowany techincznie. wahałbym się miedzy k800i a 6120 :wink:

Mnie N6120 martwi generalnie bateria (nie żeby w innych telefonach była ona super). Już nie wiem co jest prawdą. Dzisiaj wyczytałem, że jak sie wyłączy 3G to leżąc w szufladzie potrzyma z 11 dni (nawet do 2 tygodni).

szykam w ogóle się nie zastanawiaj. Bierz 6120 bo ten telefon jest naprawdę super. Mam go od 2 miesięcy i nie miałem z nim jeszcze problemu. Nigdy mi się nie zawiesił. System działa błyskawicznie, nie zauważysz, że to symbian. E50 i 6300 bym skreślił, ten pierwszy to już stary telefon, lepiej wziąść e51 która wyjdzie za około miesiąc

hassler mógłbyś mi powiedzieć jak wygląda sprawa z baterią (ile trzyma przy jakim użytkowaniu). Tyle się już naczytałem, że nie wiem komu wierzyć.

mi trzyma około 2-4 dni.

hej,

zmieniam tel i też mam dylemat co do tych komórek.

Chociaż skreśliłem już Nokie 6300 oraz E50 to ciągle zastanawiam się pomiędzy 6120 a K800i.

Ok zgodzę się,że 6120 jest technologicznie bardziej zaawansowany i “do przodu” niż K800i, pojawił się też na rynku jakiś rok później, ale w zasadzie EDGE i HSDPA nic mi nie dają, bo nie będę korzystał z netu przez koma, a jak już sporadycznie się zdarzy, to GPRS wystarczy w zupełności. Także dylemat pozostaje na poziomie czy zdecydować się na to, żeby mieć słabszy aparat fot.(2Mpx) i symbiana, czy zajebiosty aparat fot.(3,2Mpx) bez symbiana.

Niby dpbra rzecz ten symbian, nie bylem przekonany głownie przez sprawe jego ślimaczenia się podczas korzystania, ale z tego co czytałem to na 6120 huczy jak trzeba, pomimo to ten symbian do konca mnie nie przekonuje. Ok aplikacji miliony,możliwości miliony, ale po co to w tel kom??? Poza tym na K800i jest tez sporo aplikacji, więc co przede wszystkim daje nam symbian, że stawiamy go ponad niesystemy operacyjne np. w K800i???

Może ktoś by mnie przekonał,że lepiej brac 6120 niż k800i?? a moze jednak k800i… :wink:

Pozdrawiam

Wybrać N73 i mieć i zajebisty aparat i symbiana :stuck_out_tongue: A jak nie to 6120 oczywiście.

tyle, że 6120 robi fotki nieco gorsze od k800i nawet z tego co oglądałem na necie to jest jednak spora różnica i do tego k800i ma lampe ksenonową

i co wy na to? :-o

kupujesz cyfrówkę czy telefon? Obydwa telefony robią podobne zdjęcia, fakt, że k800 robi nieco lepsze, ale nie takie jak najtańsza cyfrówka za 299zł.

Tak więc nie patrz na aparat. A symbian to nieograniczone możliwości. Jakie? Przeczytaj na tym albo innym forum.