Na co patrzeć przy zakupie monitora LCD?

Jutro chcę kupićmonitor LCD. Panorama 19’’. Na co mam patrzeć??? Czas reakcji, kontrast i co jeszcze?? Co ma byś małe a co duże?? Podajcie przybliżone dobre parametry monitora.

patrz w miare na podświetlenie obrazu na białym tle i na czarnym, zbadaj jaki ma input lag jeśli gdzieś tam będzie crt

Firma, gwarancja na bad pixele, mały czas reakcji, duży kontrast.

Ważna jest również zasobność Twojego portfela, oraz to, jakie ma być przeznaczenie monitora.

Wcześnie się wziąłeś za zastanawianie…

Poczytaj (wersja tańsza)

viewtopic.php?f=19&t=247955

Masz więcej kasy, czekaj na opinie ekspertów lub poczytaj opinie na stronach sklepów internetowych.

Zwykle można samemu wiele wywnioskowac.

a także matryce

czy duży kontrast - jaki jest duży? Czas reakcji - dobry jest 5 ms? jaka matryca, jakie podświetlenie? Jaki input lag??

No i czy jest bardziej podłóżny kształt czy taki zwykły. Szerszy będzie wspierał HD. No i jeszcze czy ma kamerkę z przodu i głośniki.

Porównaj w sklepie sobie modele na żywo (choć mogą mieć różne ustawienia), nie sugeruj się kontrastem [-X (choć minimum 700:1), patrz na rozdzielczość maksymalną :roll: , czas reakcji, no i ważne - GŁĘBIĘ CZERNI.

W np. Media Markcie są porozstawiane włączone monitory i tam widac kontrast. Dobierz taki kóry Ci najbardziej odpowiada a resztę informacji znajdziesz na kartce u dołu. Czas eakcji 5ms jest dobry chodx są lepsze ale taki powinien wystarczeć.

5ms może być, bo od 2ms chyba nawet nie zauważalna jest różnica…

Ważne złącze pod monitor, firma też, oczywiście jeszcze nie wymienione kąty widzenia są warte uwagi.

co byście powiedzieli na tą propozycję:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ … ,id,44733/

:?:

Himmak5g , właśnie takie z głośnikami i kamerkami są najgorsze :stuck_out_tongue:

szukaj najpierw między matrycami PVA/S-PVA… przy tych monitorach 8ms jest pozytywną wartością…

musi mieć również DVI… 19’ raczej nie będzie miała full HD (1920x1080)

patrz też na gwarancję i firmę… nigdy nie bierz nic od medion-a!

Ten samsung 223BW nie jest zły lecz pochodzi ze starszych serii, ja polecam lg W2252TQ-PF lub Samsung 2253BW

kupiłem LG W1952TQ-PF. Dzięki zza pomoc.