Na co trzeba zrwrócić uwagę kupując laptopa?

Jak w temacie.Mam zamiar niedługo zakupić sobie lapa i chcę być pewien że ta kasa nie poszła na marne i że kupiłem dobry sprzęt który będzie dobrze mi służył.Obejrzałem sporo konfiguracji kompów i w sumie interesuje mnie głównie Toshiba(ewentualnie Asus, jednak skłaniam się bardziej w stronę uznanej marki).

A więc tak.Widziałem 2 typy matryc: błyszczącą i matową. Jaka jest różnica i która jest lepsza?

Po drugie jak bardzo odbija się na szybkości kompa szyna FSB dla proca i pamięci ?A także jak jest z pamięcią cache L2 procesora?Co do grafiki, zależy mi na mocnej grafie(czasem lubię sobie pograć, a mój teraźniejszy “sprzęt” raczej an tonie pozwala).I tak.Lepiej wybrać jakiegoś Radeona czy GeForce’a i czy koniecznie musi mieć 512MB, czy na 256 będzie duża różnica?

Jeśli coś mi się przypomni to na pewno dopiszę.

Jeśli się da prosiłbym o jakieś linki do ciekawych lapów bądź ich nazwy.

Pozdrawiam :slight_smile:

Napisz jeszcze ile chcesz wydać na lapka.

Laptop mui mieć dwurdzeniowy procesor od Intela, są znacznie wydajniejsze od procesorów AMD.

Minimum 2GB ram, chyba, że chcesz pracować na Viście to przydałoby się 4GB.

Pamięć L2 cache jak narazie bardzo nie wpływa na wydajność i spokojnie wystarczy 2MB.

Co do grafiki to takim minimum jest 8600M GT. Na tej grafice pograsz już płynnie w nowsze gry.

Lepiej by grafika miała 512MB.

Ja mam w laptopie błyszczącą matryce i mnie nie przeszkadza :slight_smile:

Na co zwrócić uwagę? Napewno na obudowe (jakość wykończenia), przed wszystkim temperature do jakiej się nagrzewa (poczytać testy) no i dobrze też jeśli się nam poprostu podoba.

Co do wnętrza to jeśli będzie to laptop z Windows Vista to najlepiej FSB 800MHz (komfort pracy jest naprawde dobry). Pamięć drugiego poziomu (poza pamiecią pierwszego poziomu L1) taktowana z prędkością rdzenia, tak wieć im więcej tym lepiej (3MB to już dla laptopa dobrze). Dla Visty 2GB RAM jest wystarczające.

no to nie jest prawdą, bo wydajność procesorów mobilnych zależy właśnie od L2, ale te 2MB wystarczy jak na razie,

sprawa dyskusyjna, testowałem oba procesory na laptopach ASUS i szczerze mówiąc nie zauważyłem różnicy w działaniu

To prawda 2GB to minimum jak na dzisiejsze czasy, ale koniecznie w 1 kości, jak będzie mało to zawsze można dodać kolejne 2GB

8600GT to staroć, obecnie dobrymi grafikami są 9300GT, ale osobiście odradzam Geforca z powodów częstego przegrzewania,a co za tym idzie możliwej awarii sprzętu. Dobrym rozwiązaniem jest Ati HD 3470 bardzo wydajna grafika z 256 MB pamięci na pokładzie.

Błyszcząca matryca daje większe nasycenie barw

Tak jak mówiłem głównie interesuje mnie Toshiba.Ładnie wygląda i w sumie akurat ta marka jakoś mi do gustu przypadła.

Co do grafiki wolałbym właśnie coś od ATI bo do Nvidii nie jestem jakoś przekonany.

Na lapa chcę przeznaczyć ok. 3 tysi.

Jeśli ma być Toshiba i ma mieć mocną karte graficzną od ATI to coś z HD 3650 (nieznacznie wydajniejsza od 8600GT).

Całkiem nieźle sprawuje się HD 2600. Sam posiadam taką kartę i choć nie jestem zapalonym graczem (nie ma na to czasu) to musze powidzieć, że da się odpalić Tom Clancy Ghost Recon (brakuje troche płynności ale da się grać). Jedyny klasyk w który czasem zagram to Colin McRae 4.0 - płynność 100%.

Coś na Turionie:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/365476

Coś na T8300 (3MB, FSB 800MHz):

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/315290

Coś na P8400 (3 MB, FSB 1066MHz):

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/368634

PS ATI szykuje Mobility HD 4850. Chyba boom na laptopy trwa.

Pzdr.

Płynność jest pojęciem względnym :).Głównie chodzi o FPSy :stuck_out_tongue:

Wracając jednak do laptopa.

Dobrze by było jakby był jednak na C2D min. 2,0 GHz.Grafa ATI(ale żeby i w nowsze gry dało się czasem pograć).Matryca 15".Ram 3/4 GB.Napęd no to Nagrywarka DVD, bo jakoś do Blu-ray nie jestem jeszcze jakoś przekonany.hmm…

Czekam na dalsze opinie i wskazówki userów :slight_smile:

Odświeżę temat, ale nie chcę żeby znów post wylądował w koszu.

A propos, co stało się z nadpisywaniem postów na forum?