Na co zwracać uwagę podczas kupna telewizora do kompa?

Tak jak w temacie, mam zamiar kupić telewizor full hd 1080p mysle o 42 calach .

Może mi ktoś powiedzieć jaką to bedzie miało największą rozdzielczość i na co mam zwracać uwagę kupując?

Z góry dziekuje za odp

ciekawe jaką największą rozdzielczość może mieć tv o rozdzielczości 1080p ;]

rozdzielczość,czas reakcji ,proporcje obrazu i nic więcej mi nie przychodzi do głowy

Czyli może mi ktoś powiedzieć jaka rozdzielczość to 1080p??

Po co chcesz telewizor full hd 1080p skoro nawet nie wiesz o co w tym chodzi? Żeby być fajnym?

Rozdzielczość full hd czyli 1080p to 1920x1080 dla 16:9 i 1440x1080 dla 4:3.

Dzisiaj kupowanie czegoś innego, niż 1080p jest nieopłacalne.

Na co zwracać, ciężko powiedzieć - trzeba podać cenę i ktoś coś znajdzie, możemy powiedzieć że na to, że na to i na tamto, a potem się okaże że TV ma jakieś ograniczenia albo wady, o których w internecie powszechnie wiadomo :stuck_out_tongue:

Skoro Ci zależy, na czym - zastanowiłbym się LCD vs LED, szukałbym czegoś, by miał USB, tuner MPEG-4, 1080p, czas reakcji i częstotliwość odświeżania. Bez przesady pchać się w jakieś 600Hz, przecież tego ludzkie oko nie widzi, 100-120Hz spokojnie wystarczy.

Chćę wydać max 300 funi może być też dobry 32’’

Warto brać pod uwagę:

Możliwość podłączenia komputera PC

Full HD

Gniazdo HDMI

Wejście USB

Nie niżej jak 100 Hz

internet przez WiFi bez dod. akcesoriów

ilość i rodzaj wejść/wyjść - należy sprawdzić czy damy radę podłączyć wszystkie urządzenia posiadane w domu.

Podczas wybierania telewizora nie zwracamy uwagi na dane katalogowe takie jak:

* kontrast (telewizor o mniejszym papierowym kontraście(przeważnie dynamicznym) potrafi mieć lepszy kontrast rzeczywisty)

* jasność (telewizor o mniejszej jasności na papierze w rzeczywistości potrafi świecić jaśniej)

* ilość wyświetlanych kolorów (tak jak wyżej)

* czas reakcji matrycy (jak wyżej)

* kąt widzenia (99% telewizorów ma podawany kąt 178 stopni)

* moc wbudowanych głośników

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nie ma norm, które określałyby jak mają być dokonywane pomiary tychże parametrów. Każda firma robi to po swojemu i w innych warunkach, tak aby wynik był jak najlepszy. Często nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Zobacz -> Tutaj. Tam jest fajnie opisane, czym się kierować a na co nie zwracać uwagi przy zakupie.

Ale po co mi wejcia na sprzęt w domu i jakość głośników potrzebny jest mi tylko obraz full hd jako głośniki używam kino domowe a telewizor bedzie używany tylko do kompa.

Jak tylko do kompa, to nie lepiej duży monitor, ew. z wbudowanym tunerem?