Na ile ustawić pamięć wirtualną?

Witam,

Chciałbym przyspieszyć trochę mój komputer i zastanawiałem się czy zwiększając wartość pamięci wirtualnej (we właściwościach w mój komputer) zwiększy się wydajność komputera. Jeśli tak to do jakiej wartości powinienem ją zwiększyć ?

aats6.png

aaaej1.png

pozdrawiam

najlepiej jest ją wyłączyć, tak żeby komputer korzystał tylko z ramu…

wtedy na pewno przyśpieszy… ale wtedy radze dokupić z 1.5gb ramu

Ja zrobiłem tak:

  • założyłem osobny dysk logiczny o pojemności 1108MB

  • ustawiłem na nim pamięć wirtualną; wartość początkowa = wartość końcowa = 1105MB

Mój RAM = 512 MB

Po rocznych doświadczeniach uważam, że nie potrzeba aż tyle. 800 MB wystarczy.

Jeśli chcesz naprawdę przyśpieszyć System, to zainstaluj drugiego twardziela, i na nim załóź dysk logiczny dla pamięci wirtualnej. Przy moim następnym kompie tak właśnie zrobię. Wtedy na dysku z Systemem instalujesz te programy (gry) które mają najszybciej chodzić, a na drugim dysku - tam gdzie jest pamięć wirtualna - trzymasz te dane i programy które nie potrzebują maksymalnej mocy ( np. MS. Office ). Taka sytuacja powoduje, że w tym samym czasie głowica pierwszego dysku obsługuje np. grę, a druga czerpie dane z pamięci wirtualnej. Czyli unikamy sytuacji kiedy jedna głowica musi skakać pomiędzy programem, a pamięcią wirtualną.

P.S. Czytałem wypowiedzi kilku speców, którzy nie polecali likwidacji pamięci wirtualnej.