Na ile wycenić tą robotę?

Zostałem poproszony o zrobienie prostej strony w HTML. Ma być strona z kilkoma(np. 5) pod stronami na których ma być tekst + jakieś zdjęcia. Możliwe, że będę musiał sam skanować zdjęcia jakie dostanę bo nie są one w formie cyfrowej(np. 20 sztuk). Mam też wybrać jakiś darmowy serwer pod tą stronę.

Ile za taką robotę powinienem wziąć? Najlepiej jak byście osobno wycenili robinie strony, skanowanie i dobór odpowiedniego serwera.

Za wszystko 70zł.

40zł www

10zł fotki

10zł serwer

10zł złozenie tego do kupy wgranie na serwer.

Tyle bo strona

max. 15 zł :mrgreen:

To ja już byłbym bogaty 8)

Prostą strone w HTML?

To ja już bym sobie kupił BMW

Zwariowałeś??

jeśli to jakis “dobry” znajomy to nawet nie bierz zadnej kasy, a jeśli to ktos inny to nie wiecej niż 20 zł tak mysle :slight_smile:

Za to wszystko to około 20-25 zł.Zależy też na jakim serwerze stoi stronka :smiley:

1 strona = 20zł.

1 zdjęcie=1zł.

znalezienie darmowgo serwera (bez bannerów praktycznie nieosiągalne, z dużym limitem przesyłania danych, dużą pojemnością ==> zobacz pomocnik webmajstera) ok. 20zł.

Złożenie wszystkiego do kupy i opublikowanie: ok. 50zł.

5x20zł + 20x1zł. + 50zł + 20zł. =100+20+50+70= 240zł.

Plus jakiś rabacik dla satysfakcji zamawiającego: razem 200zł.

Informatyk w dzisiejszych czasach zarabia świetnie, więc trzeba się liczyć ze swoim honorarium bo profesjonalista (czyt. ze starzem niewiele więcej umiejący od nas) zrobiłby ta stronę za 500zł.

Pamiętaj również o zasadzie:

bo to przecież chwila roboty :slight_smile:

Pzdr

Panowie z takimi cenami powinniście mieć robotę do końca wieku :stuck_out_tongue:

Strona główna około 50 zł

podstrona - około 20 - 25 zł

obróbka zdjęć - zależy od umowy, około 5 zł sztuka lub 10 zł za h pracy (jeśli oczywiście mamy np. wyretuszować, poprawić kolorystykę etc., nie mówię tu o skalowaniu zdjęcia)

za wodotryski - osobne ustalenia

Jeśli masz hostować - cena adresu, miejsca na serwerze + marża, do tego zapewne dojdzie aktualizacja co jakiś czas - tu już według umowy - albo x zł za cały rok lub x zł za jednorazową aktualizację. Ceny i tak podejrzewam są dość zaniżone. Mówię tu o cenach ludzi znających się na robieniu stron www :stuck_out_tongue:

aju chyba z byka spadłeś, skąd takie ceny :o

Jako, że zajmuję się zawodowo obróbką tego typu materiałów - powiem tak, może ty byś wziął 1 zł :hahaha: Bez urazy, ale dobre obrobienie zdjęcia wymaga czasu i umiejętności. Sam program za Ciebie tego nie zrobi :!: Bywało i tak, że nad jednym zdjęciem siedziałem i dwa dni jak miałem wyretuszować/zamaskować ludzką skórę. Znający się na rzeczy (teoretycznie, mówię o cennikach np. fotolaby) biorą około 10 zł za zdjęcie :!: :!: :!: Spróbuj wyretuszować żółte zęby na białe, albo zmienić kolor oka czy wyretuszować czerwone oczy :stuck_out_tongue:

Monczkin : mi tam jakos retusz idzie nie źle… a wcale specjalista nie jestem :stuck_out_tongue:

Według mnie:

50 zł za strone (i pod strony)

10 zł za zdjęcia (wszystkie, skanowanie)

5 zł złożenie + 5 zł wgranie

razem 70 zł + ewentualnie czas na retusz zdjęć za dodatkową opłatą ustaloną razem z klientem :>

Monczkin nie brałem pod uwagę retuszu, obróbek itp. Zwykłe skanowanie, dopasowanie do strony - wiadomo iż wraz z profesjonalną obróbką cena idzie do góry.

fiesta usatysfakcjonuje Cię odpowiedź, iż z własnego doświadczenia? :wink: