Na jaką grafikę stać mój zasilacz :)

Maybe… ale i tak wtedy bardziej opłaca się 4770 jak napisałem - ma mniejsze pcb, pobiera mniej prądu, mniej sie grzeje a po oc jest wydajniejszy niż 4850 po oc, cena ta sama a nawet mniejsza jak się znajdzie. Same plusy.

Jak chcesz się porozmawiać na temat temperatury 4850 pisz na PW.

zależy czy myślisz kilka lat w przód, czy teraz chcesz płynnie grać?? jak to 1 to kup sobie: HD5770, a jak na teraz to weź GTS 250 (tańsze)

Tak 4850 referencyjne i w pierwszym wydaniu, czyli te które były sprzedawane jeszcze we wrześniu 2008. Moja karta jest CICHA I CHŁODNA.

w sumie mnie od 4770 odstraszyłaby szyna 128 bit , a obecnie planuję zakup 4890 z vapour-x (opcjonalnie jak więcej kasy wpadnie to się pokuszę na gtx285 2 gb od gainwarda z 2 slotowym chłodzeniem)

Co z tego, że ma szynę 128 bit jak ma GDDR5 dzięki czemu przepustowość pamięci jest praktycznie taka sama jak w przypadku GDDR3 256bit.

Dokładnie… tylko świry patrzą czy masz szynę 128 czy milion świster duper dunder przepustowość. Szukasz testów kart, najlepiej na 2-3 różnych stronach i porównujesz opinie - dla nas użytkowników końcowych jest ważne:

  • wydajność (na która składają się parametry ale po co mi to wiedzieć skoro mam porównania ekspertów napisane jasnym językiem? mimo to wiem co jest co):
  1. ogółem

  2. w open gl

  3. w directx 9.0c

  4. w directx 10 i 10.1

  5. w directx 11

  • pobór prądu (w tym i rodzaj dodatkowych wtyczek 6-pin/8pin i ich ilość)

  • długość pcb

  • temperatura przed i po oc

  • możliwości oc

  • głośność chłodzenia przed i po oc

  • wygląd/estetyka karty (dla entuzjastów)

  • cena

  • dodatki do karty w pudełku - np. ostatnio popularny kod na DIRT2

  • typ i długość gwarancji (zwykle 2 lat ale zdarza się czasem więcej)

Kolejność przypadkowa, dla każdego jest ważne co innego.

To, ze sobie kolo napiszesz w sygnaturce ,że ma 256 bit a nie 128 da ci +10 do szpanu? Nie no…

Sorry za OT ale sadze, ze zdecydowana większość osób się ze mną zgodzi :slight_smile:

Radeony 5750 i 5770 mają tylko 128-bitową szynę pamięci. Lepiej weź Radeon 4850.

Mówisz, dziecko? ddr3 to nie ddr5! Ignoranci przed napisaniem słowa powinni jednak przeczytać różnice między ddr3 a ddr5 i pomyśleć z tuzin razy.

Mimo 128bit 5750 jest wydajniejszy od 4850 niedużo ale zawsze. No a 5770 praktycznie tak samo jak 4870.

Swoją drogą, ile masz lat bo zauważyłem tutaj próbę poczucia się starszym niż się jest w rzeczywistości. Hmm ciekawe, 22 lata. No to jeszcze 5 lat i będziesz w moim obecnym wieku.

Wracając do kart graficznych to Radeon 4850 ma zbliżoną wydajność do Radeona 5750 a jest od niego tańszy. Obsługa DX 11 to obecnie raczej chwyt marketingowy bo gier wykorzystujących tą wersje bibliotek nie jest jeszcze za dużo.

Zacznijmy od tego, ze schodzisz na mój argument a swój (szynę pamięci) zniosłeś na drugi plan. Zachwalasz szerszą szynę 256bit na ddr3 a mówisz nie dla 12bit na ddr5 Nagle zmiana o 180 stopni i wyjazd z ceną gdzie i tak znów wychodzi mój argument z 40nm 4770 który jest bardziej opłacalny niż 4850. No chyba, że znajdziesz 4850 z ddr5 i dobrym chłodzeniem ale to jest nieopłacalne! Teraz czekamy na ceny bez podatku od nowości i na wydanie fermi - i skturek uboczny spadek cen radeonów.

No ale na dzień dzisiejszy jest nadal tak samo:

  • jak kręcisz bierz 4770

  • jak nie kręcisz 4850

Słowo dziecko mogę odwołać i przeprosić… ale ignorant zostaje.

na to to sobie jeszcze poczekamy, a jak się doczekamy to zobaczymy piękny, wielki, zielony, obleśny kotlet z DX11 :hahaha:

Nie no, Fermi będzie chyba całkiem nową potrawą, którą jednak pewnie tak samo jak G80 będzie nie raz odgrzewana…

Natomiast co do DX11, to jest znacznie lepiej niż z obsługą DX10 w podobnym czasie po premierze. Poza tym, DX11 wprowadza pewne ulepszenia nawet jak gra nie wspiera oficjalnie DX11.