Na jaki program zmienić Gadu-Gadu?

Obecnie używam programu Gadu-Gadu ale jakoś na tej mojej Viście chodzić nie chce. Ustawiony mam żeby uruchamiał się razem z systemem ale niejednokrotnie nie uruchamia się albo “zapomina” moj numer gg i hasło. Postanowiłem więc program zmienić tylko teraz nie wiem na jaki (żeby obsługiwał sieć GG). Myślałem o AQQ. Może Wy macie jakiś godny polecenia, który użytkowaniem przypominałby Gadu-Gadu?

aqq :stuck_out_tongue:

AQQ 2.0, jutro RC3 :stuck_out_tongue:

Polecam, jak coś mój adres to kowal13@aqq.eu :smiley:

A Tlen ??

Proponuje spika albo nawijacza obydwa mają w obsłudze gg. u mnie ijeden i drugi pięknie chodzą.

Ewentualnie jeżeli lubisz podłubać chwilę i pobawić się konfiguracją to Konnekt, jeżeli lubisz podłubać bardziej Miranda :smiley:

Również polecam Tlena. Ma masę przydatnych wtyczek (np. wklejanie gotowych tekstów albo wysyłanie jako obrazka dowolnej części ekranu), bez problemu można zmienić serwer GG jeśli przestanie działać. Naprawdę warto zobaczyć jak to działa.

AQQ oraz TLEN !

AQQ. W tlenie ostatnimi czasy jest dużo błędów, garstka osób z tlen.czatów potrafi łamać hasła na komunikator po czym włamywać się na konta.

Również: AQQ 2.x z tym, że zalecam poczekać jeszcze trochę. Być może zupełnie dobra będzie już wersja Release Candidate 3, która ma się ukazać jutro, albo dopiero stabilna.

Jak większość polecam AQQ 2.0 (jutro RC3). Na windowsie Vista nie ma problemów no i jest to multikomunikator lepszy od Tlena, bo obsługuje więcej sieci od Tlena (nie tylko Tlen i GG). Poza tym AQQ jest ładniejsze i ma więcej funkcji od Tlena.

Zainstalowałem na razie stabilną wersję AQQ i mam dwa pytania do bardziej zaawansowanych użytkowników programu:

  1. Na górnym pasku w ognie głównym mam numer sieci AQQ. Czy nie da się tego jakoś zmienić, żeby pokazywało numer GG?

  2. Czy jest jakiś sposób żeby stworzyć grupy kontaktów?

Konnekt :smiley: Jak go dobrze skonfigurujesz to jest masa mozliwosci.

iMax ,

  1. To jest wersja AQQ.

  2. Tak, klikasz prawym przyciskiem myszy na liście kontaktów i Grupy >> Dodaj grupę

Jeśli masz Vistę to nie polecam instalowania wersji 1.x bo nie wiadomo co i jak może być. Najlepiej zainstalować 2.x (jest to beta, ale już jest w miarę dobrze i da się na niej spokojnie pracować), bo wersja 1 nie jest już rozwijana i nie będzie rozwijana.

Co do Twoich pytań to:

  1. Nie da się tak zmienić

  2. Poszukaj w menu “Kontakty” (nie wiem jak ma wersja 1, wiem, że tak ma 2)

Jeżeli już masz 1. to zapamiętaj nr. AQQ, zainstaluj 2 i wprowadź jej nr (AQQ 2 opiera się w całości na jabberze), jeśli tak zrobisz to będziesz miał w AQQ jabbera, gg no i rzecz oczywista AQQ. Ustawienia komunikatorów w wersji 2 są w Program -> Ustawienia -> Wtyczki -> Wybierasz daną sieć -> Ustawienia wtyczki i akceptujesz :slight_smile:

Ja używam AQQ 2.x od dłuższego czasu i jestem zadowolony z niego i już go nigdy nie zmienię. Polecam :).

Xfire ale to dla graczy :smiley:

Weź zainstaluj RC3 które wyjdzie jutro.

Warto.

Już RC2 chodzi pięknie (również na viście), prawie żadnych błędów.

Np. Access violation może ci wywalić, ale raz na rok?

Ogrom skórek na forum aqq.eu, ciekawe pluginy.

Obsługuje więcej sieci niż np. Tlen.

Polecam Hapi (Klik).

Czy ten Hapi (swoją drogą pierwsze słyszę o nim) obsługuje w pełni protokół GG? Chodzi o przesyłanie obrazków, plików i konferencje w sieci.

Miranda.