Na jakich płytach dvd wypalasz?

Ja głównie Verbatim, Frog i TDK :slight_smile: Uważam że są najlepsze :wink:

Najczęściej Verbatimy oraz Sony.

Czasami kupuję Benq, które są nawet dobre do wypalania.

Najbardziej przychylny jestem na Verbatimy. ;]

Vakoss

Ja wypalam na:

:arrow: Verbatim

:arrow: Platinum

Najczęściej wypalam na TDK, SONY i VERBATIM i raczej kupuję płyty tylko tych firm. Naturalnie mam kilka innych firm, ale raczej jak kupuję i są to trzymam się wielkiej trójcy :D.

Wypalam na Emtekach oraz Platiniumach.

Nigdy nie nagralbym na TDK bo juz mialem wiele wadliwych plyt z tejze firmy. Zdazalo mi sie ze kupowalem 10 pak szedlem albo do siebie albo kumpla i na pudlo 3 byly wadliwe. A w tych powyzszych jeszce nigdy.

Esperanza and Verbatim :slight_smile: TDK is F#$@

To prawda najlepsze są Verbatima, ale jak nie ma w kiosku to albo szukam w necie, albo kupuje TDK lub Emtec…

Jeśli chcecie rozpoznać czy płyta jest dobrej jakości, to weźcie do reki i popatrzcie na przekrój płyty/z boku. I jesli widać bardzo takie ślady lakieru nierówno rozprowadzonego(wzorki takie jak zostawiają krople deszczu na szybie) to płytka badziewna…

Sposób ten zawsze się sprawdza… Oczywiscie nie musicie do każdej płyty podchodzić i sprawdzać tak, wystrczy spojrzeć na cene, jesli 1płyta CD-R kosztuje poniżej 1zł to jest to w 100% badziew…

Ja to z trudem znajduje płyty 99minutowe. Bo na nich dzięki overburnigowi(nadpalaniu uzyksuje płyte 103minuotwą, która poprawnie jest czytana) W zależnosci od nagrywarki i od płyty oczywiscie.

Jednak płyty Verbatim są najlepsze jakościowo i przy takiej płycie pojemności 700MB ja uzyskuje 750MB…

Chociaz mając nagrywarke DVD i płyte DVD+RW nie musze tak robić…

Co do płyt DVD to lepsze są plusy tzn DVD+R/W. Robią najmniej problemów z odtwarzaczami i mozna dogrywać sesje dodatkową chyba…

Złączono Posta : 15.08.2006 (Wto) 20:58

Zależy od nagrywarki. Ja nagrywałem obrz ubuntu na płyte, która kosztowała 80groszy, za pomocą starego Lite-ON-a i płyta do wyrzucenia(mimo że nagrywałem przy niskiej prędkości - 40x). A jak nagrałem LG nowym to wszsytko ok…

Po drugie chciałbym zaznaczyć ze, tanie płyty lepiej nagrywać przy prędkościach max(np. 52x), gdyż powstaje wtedy mniej błędów niż przy wypalaniu prędkościa 32x. Dziwne?? Ale to prawda, wynika to z nieco innej budowy/lakieru na powierzchni takich płyt… Nie oznacza to że tanie płyty robią mniej błędów niż dobre!! Nawet jesli nagrasz tak jak mówiłem tania płyte i porównasz ją z dobrze nagraną droższa, dobrą płytą. To mniej błędów lub wcale będzie miała ta lepsza, droższa płyta…

Dobre, droższe płyty nagrywa sie normalnie tzn. z najniższa prędkością najlepiej, wtedy błędów nie ma lub jest ich niewiele. Ale w obecnej dobie porządnych nagrywarek, wystarczy srednia prędkość nagrywania(np32x, 40x) i bezbłędnie nagrywa…

Aby sprawdzic to co pisałem wystarczy programem Nero Tolkit sprawdzić ilośc błędów L2 i innych. Wystarczy włożyc płyte i skanujemy…

Można też dowiedziec się ile nadgramy(overburning) MB na płycie, zanim ją nagramy…

Overburning daje dobre efekty(kilkaset MB) przy płytach DVD(wszsytko na ten temat napisałem powyżej)

No to pięknie dowaliłeś…

U mnie we wrocku Verbatim CDR Crystal AZO kosztuje 90 gr.

Verbatim CDR Datalife Plus chyba coś koło 70-80 gr.

Nie chodziło ci czasem o DVD-R ?

Zresztą zobaczcie sobie ceny sami

http://www.sklep.delfin-cdr.pl/?x=33&id … _sklepu=40

Chodziło mi o płyty sprzedawane oddzielnie i w pudełku. Może się pomyliłem o 10 groszy, ale teraz płyty staniały to moze niewielki bład w kalkulacjach

Ja wypalam na Hawk’ach i TDK. Jescze nie miałem płyt Verbatin.