Na jakie studia iść?

Macie może jakiś propozycję co do mojej przyszłości?

Jestem teraz w 3 klasie gimnazjum, interesuję się historią i trochę językiem polskim. Myślałem nad prawem ponieważ jest to dochodowe zajęcie, ale trzeba dobrze się uczyć.

Jakieś zasugerowania?

Teraz idż do dobrego liceum a potem zastanawiaj się nad studiami

Ja na twoim miejscu wybrał bym dobre technikum (po jego ukończeniu masz już zawód, zdajesz maturę i możesz iść na studia tak jak po liceum a jest to tylko jeden rok nauki dłużej), na zachodzie potrzebni są informatycy i mechatronicy po takim kierunku masz pewność ze znajdziesz dobrą i opłacalna prace.

Zgadzam się z poprzednikiem dobre technikum to jest coś ale z naciskiem na dobre z wysokim poziomie

tak po za tym kuzyn po technikum budowlanym robi doktorat z architektury i projektowania mostów na politechnice

Więc dobre technikum ma wiele + ale to dodatkowy rok

przez 3 albo 4 lata mogą zmienić ci się zainteresowania

Jeżeli planujesz studia, to na razie skup się na dobrym liceum/technikum, ale przede wszystkim na nauce języka obcego. Po studiach dobra znajomość języka, to pierwsze co sprawdzą (to potrafi otworzyć wiele drzwi) przy szukaniu pracy, dalej oczywiście doświadczenie(to się liczy najbardziej) i wiedzę.

najlepsze są studia techniczne jednak jeśli mówisz że raczej preferujesz polski historie to chyba prawo wydaje się być dobrym wyborem, chociaż żeby to był dochodowy zawód trzeba mieć znajomości a nie się dużo uczyć ;/