Na jakiej podstawce będą nowe procesory i7 Ivy Bridge

(X Zdzislawx) #1

Witam

Teraz procki i7 2600k są pod LGA 1155 a "te lepsze" są pod LGA 2011 (jak np. najtańszy pod to wejście i7 3820). Ostatnio słyszałem, że ma wejść trzecia generacja procków z seri "i" Ivy Bridge z 22nm prockiem. I teraz pytanie :smiley: pod jakie LGA będzie najnowsza seria?? Wiem, że płyty z LGA 2011 to koszt min 800zł za płytę ale myślę, że opłaca się doinwestować jeśli nowa generacja będzie pod LGA 2011... To pod jaki LGA będzie najnowsza seria??? :smiley:

Z góry dzięki

(freedom) #2

Sandy Bridge -> Ivy Bridge (s.1155)

Sandy Bridge-E -> Ivy Bridge-E (s.2011)

Ivy Bridge obsłużą nawet najtańsze płyty (~170zł) z chipsetem H61.

(X Zdzislawx) #3

Spox ale ja tam chcę wziąć LGA 2011 :smiley: wydaje mi sie że jest bardziej "przyszłościowe" :smiley: Ma PCI-E 3, lepsze wsparciedla CF/SLI i w ogóle... :smiley:

(freedom) #4

Obie platformy są w takim samym stopniu przyszłościowe. Po prostu pierwsza jest przeznaczona dla zwykłych użytkowników, a druga do profesjonalnych zastosowań (i dla tych z grubym portfelem :wink: ). Sam przyznasz, że cenowo różnią się i to znacznie.

Pamiętaj, że Ivy Bridge to tylko 5-10% wydajniejszy CPU więc jeśli teraz weźmiesz jakiś topowy procesor (Sandy Bridge) na którąś platformę, wymiana na IB nie będzie opłacalna.

(X Zdzislawx) #5

Dzięki za odp. Kupować będę na wakacje więcmoże do tamtego czasu coś potanieje :wink:

(freedom) #6

Ivy Bridge debiutują pod koniec kwietnia, więc wtedy już całkiem inna rozmowa będzie :wink:

(X Zdzislawx) #7

Chodzi mi bardziej o płytę (LGA 2011) :wink: ale myślę, że mimo wszystko zbyt wiele się nie zmieni... Czyli tak jak teraz tak samo będzie z IB te "słabsze" są pod LGA 1155 a te "mocniejsze" pod 2011.