Na jakiej podstawce będą nowe procesory i7 Ivy Bridge

Witam

Teraz procki i7 2600k są pod LGA 1155 a “te lepsze” są pod LGA 2011 (jak np. najtańszy pod to wejście i7 3820). Ostatnio słyszałem, że ma wejść trzecia generacja procków z seri “i” Ivy Bridge z 22nm prockiem. I teraz pytanie :smiley: pod jakie LGA będzie najnowsza seria?? Wiem, że płyty z LGA 2011 to koszt min 800zł za płytę ale myślę, że opłaca się doinwestować jeśli nowa generacja będzie pod LGA 2011… To pod jaki LGA będzie najnowsza seria??? :smiley:

Z góry dzięki

Sandy Bridge -> Ivy Bridge (s.1155)

Sandy Bridge-E -> Ivy Bridge-E (s.2011)

Ivy Bridge obsłużą nawet najtańsze płyty (~170zł) z chipsetem H61.

Spox ale ja tam chcę wziąć LGA 2011 :smiley: wydaje mi sie że jest bardziej “przyszłościowe” :smiley: Ma PCI-E 3, lepsze wsparciedla CF/SLI i w ogóle… :smiley:

Obie platformy są w takim samym stopniu przyszłościowe. Po prostu pierwsza jest przeznaczona dla zwykłych użytkowników, a druga do profesjonalnych zastosowań (i dla tych z grubym portfelem :wink: ). Sam przyznasz, że cenowo różnią się i to znacznie.

Pamiętaj, że Ivy Bridge to tylko 5-10% wydajniejszy CPU więc jeśli teraz weźmiesz jakiś topowy procesor (Sandy Bridge) na którąś platformę, wymiana na IB nie będzie opłacalna.

Dzięki za odp. Kupować będę na wakacje więcmoże do tamtego czasu coś potanieje :wink:

Ivy Bridge debiutują pod koniec kwietnia, więc wtedy już całkiem inna rozmowa będzie :wink:

Chodzi mi bardziej o płytę (LGA 2011) :wink: ale myślę, że mimo wszystko zbyt wiele się nie zmieni… Czyli tak jak teraz tak samo będzie z IB te “słabsze” są pod LGA 1155 a te “mocniejsze” pod 2011.