"Na śmietnik czy do odratowania ?" - nagrwarka CD

Od dość dawna mam problem z nagrywarką CD. Polega on na tym, że tacka sama się wysuwa. Po naciśnięciu przycisku zamyka się, ale po 2-3 sekundach ponownie się otwiera - takie coś trwa na ogrągło. Nie wiem czy to już ze starości czy po prostu coś się popsuło. Spotkałem się z takim czymś, że podobne rzeczy dzieją się pod wpływem ingerencji jakiegoś wirusa. Mało prawdopodobne, bo kilka razy musiałem przeinstalować system, więc prędzej czy później to by ustało :slight_smile:

Poradzicie coś ?

Pozdrawiam

ja u siebie kiedyś zdjęłem przednią listwę z szuflady-pomogło

Dokładnie. Zobacz czy tacka dosuwa się do końca, czy może coś ją blookuje w “dojechaniu do końca”. Ewentualnie podłącz ją do innego kompa.

usunąłem listwe i dalej to samo, ale jutro zobacze czy na innym kompie jest tak sam. Boje sie, ze w tej takiej dziurce malej do awaryjnego otwierana moze cos byc

jeśli jest stara to może styki przełączające są zestarzałe odkręć obudowę i wyczyść mnie takie coś pomogło

miałem podobną sytuację.w końcu zdenerwowałem się i wymieniłem nagrywarkę CD na DVD,koszt 140 złotych za DVD,za CD 90 więc CD się nie opłaciło