Nabór do szkół ponadgimnazjalnych


(Kojot) #1

Wiem, że to forum nie od tych spraw, ale przeglądałem wiele forów na ten temat i niestety nikt mi nie pomógł :frowning:

Ludzie w klasie też nic nie wiedzą co i jak :frowning:

Chodzę do łódzkiego gimazjum i czas na nabór do liceum.

Nabór ma się odbywać na stronie http://www.lodz.edu.com.pl

Jednak autorzy strony przeczą sami sobie.

W dziale Informator i Harmonogram piszą, że po wydrukowaniu podania spreparowanego przez system mamy je zanieść do liceum, które wybraliśmy najpierw.

W dziale do pobrania piszą, że wystarczy zanieść do macierzystego gimnazjum. I jak tu wierzyć skoro na jednej stronie przeczą sami sobie ??

Wiem, że wielu z was ma to już za sobą i może ktoś coś o tym jednak wie ??

Wiem, że musze sie zalogować na login i hasło które dostałem w gimnazjum, nastepnie wybrac szkoły i klasy, wydrukowac podanie i...

No własnie co dalej, niewiem. Wybieram sie do kilkuLO bez specjalnych wymagan.

Napiszcie mi prosze kiedy i gdzie składać jakie papiery.

Z góry dzięki!


(:: MARIO ::) #2

Najlepiej obrać sobie z dwie(ew. trzy) sql, przejśc sie osobiście i złozyć kopie potrzebnych papierków :wink: pogadać z dyrekcją, dowiedzieć sie itp.


(Kojot) #3

A tak bez przechodzenia się to mi ktos wyjasni ?


(fiesta) #4

Ubiegasz się o przyjęcie do gimnazjum, czy do liceum. Na "chłopski rozum" logicze jest że podanie masz zanieść do liceum które umieściłeś pierwsze na swojej liście.

Czy "ludzie w klasie" są odpowiedzialni w Twojej szkole za preorientację zawodową i organizację naboru do szkół ponadgmnazjalnych?? Czego nie zwrócisz się ze swoim problemem do wychowawcy bądź pedagoga szkolnego ?? To te osoby są najbardziej kompetentne w tych tematach i to one powinny udzielić Ci wyczerpujących odpowiedzi.


(Kojot) #5

Ale każdy mówi co innego.

Zresztą, może jutro się coś wyjaśni...

Ale przeczytaj sobie to co napisałem w pierwszym poście. Ludzię na stronie przeczą sami sobie, a wersja mojej wychowawczyni jest jeszcze inna.


(fiesta) #6

http://www.edu.com.pl/forum/d28.php

Tu masz forum.

Tam zadaj swoje pytanie.

Wybacz kolego ale nie jesteś w przedszkolu tylko jesteś prawie absolwentem gimnazjum i wypadało by trochę inwencji własnej. Jak Ci się nie chce chodzić książka telefoniczna w rękę poszukaj numer do interesującego Cię liceum, zadzwoń i tam zasięgnij języka. Również większość szkół ponadgimnazjalnych organizuje dni otwarte dla kandydatów. Naprawdę warto wybrać się na takie spotkanie, bo można się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy. Na stronie interenetowej owego liceum również powinieneś odszukać informacje dotyczące rekrutacji do tej szkoły.


(Musg) #7

http://www.lodz.edu.com.pl/?t=downloads

http://www.ids.edu.pl/szkoly/docs/mias_lodz.html

I pamietaj:

Nie matura ale strajki zrobią z Nas kraine z bajki

:slight_smile:

to tylko dla tych wiekowych :smiley:


(Kojot) #8

Zadałem, ale konkretnej odpowiedzi nie otrzymałem.

Wogóle grzebałem we wszystkich możliwych działach, ale jest takie zamieszanie, że nikt nic nie wie, bo logowanie miało być od 1 a tu jeszcze nie ma.

No spoko, wezme sprawe we własne ręce :stuck_out_tongue:

Prawdopodobnie w najbliższych dniach się wszystko wyjaśni, ale myślałem, że ktoś z was to niedawno robił i mi wyjaśni co i jak :slight_smile:

Poprostu chciałem ujrzeć wasze wypowiedzi na ten temat.

Wszystkim dziękuje za odpowiedzi :slight_smile: