(nad)Głośność dysku - powód do roszczeń gwarancyjnych?

(klisza) #1

Witam,

Mam dysk Hitachi SATA Travelstar (modelu nie pamiętam, ale to nie istotne). Dysk ów cierpi na nadkrzykliwość i ADHD. Inaczej mówiąc, jest za głośny (jak na dysk laptopowy) i ma tendencję do działania jak wiertarka; sprawia wrażenie wysłużonego - pomimo, że ma raptem pół roku (był taki od nowości; chciałem dać szanse zindeksować się Windowsowi V. itp).

Ale zaczęło mnie to do szału doprowadzać.

I tu nasuwa się moje pytanie - czy mam prawo przypuszczać, że dysk był uszkodzony w jakiś sposób przed zakupem i rościć sobie prawa do naprawy / wymiany gwarancyjnej?

==edit==

Aha, 2 dni temu zauważyłem, że w menedżerze urządzeń, we właściwościach dysku, wyłączyła mi się opcja buforowania zapisu w zasadach sterownika. Wyświetla informacje, że to urządzenie nie pozwala na zmianę właściwości bufora (czy jakoś tak) i opcja jest niedostępna. A była.

(Micoud81) #2

możesz spróbować z naprawą gwarancyjną, ew. dostaniesz odmowę naprawy i tyle.

(klisza) #3

Tak, domyślam się, tylko nie chcę się zrywać z pracy i lecieć z kompem na drugi koniec miasta :wink: Więc pytam, może ktoś wie…

Inna sprawa, że jak kupowałem kompa, to miał być dysk 160 GB, a okazało się, że ma 120. Mieli mi coś z tym zrobić, ale nie miałem jak skoczyć tam, później wyleciało mi z głowy; teraz głupio mi po takim czasie (chociaż mailowałem z chłopakami ze sklepu i mam te listy, jakbym spróbował? :wink: )

(Micoud81) #4

ja na twoim miejscu bym próbował :]

(Thugangel) #5

No to jak nie chce Ci się latać na drugi koniec miasta to może zadzwoń do serwisu? Nie było by prościej? i miałbyś 100% wiarygodność informacji… na dp możemy sobie tylko gdybać…

A jak masz te wiadomości które pisałeś z serwisem to drukuj wszystkie i niech co wymienia na tą 160 dysk i problem Ci się sam rozwiąże, nie musisz nawet mówić że ten głośno chodzi…

Załatwiasz że według ustaleń mailowych mają Ci zamontować dysk 160GB…

Jaki to laptop? (marka, model?)

(klisza) #6

W sumie masz rację, może uda się wymienić.

A laptop to HP Compaq 6270s.