Nadajnik Wi-Fi USB


(Gregoryfx) #1

Witam, mam normalny ruter ze switchem, który rozdziela sygnał na dwa komputery po przez kabel. Jak podłącze nadajnik Wi-Fi pod komputer czy on będzie wysyłał sygnał w postaci internetu i będę mógł się podłączyć z konsolą PSP pod tą sieć, oraz móc korzystać z sieci ?

Pozdrawiam.


(Tompyk) #2

Tak - owszem jeśli odpowiednio skonfigurujesz komputer z kartą Wifi i o ile konsola może pracować w trybie AD-HOC. Oczywiści twój komputer musi pracować cały czas jeśli chcesz mieć na konsoli internet.


(Gregoryfx) #3

Tak konsola może pracować w trybie AD-HOC , a jaki Pan poleca nadajnik Wi-Fi pod USB czy PCI i oczywiście jakiej firmy ?

Może taki http://www.allegro.pl/item632396183_asu ... ml#gallery ?


(Bolo92) #4

Jak PCI to TP-Link 551G.


(Gregoryfx) #5

Cena niska, to fajnie a pod USB ? Jest jakaś różnica ?


(Tompyk) #6

Jeżeli chodzi o USB to sam używam urządzeń Edmiaxa - mam ich 4 sztuki i ani razu na żadnej się nie zawiodłem.


(Bolo92) #7

O USB według mnie OFC to szkoda gadać ;/ Kiedyś tak dla testów kupiłem, trzy takie w miarę solidne i polecane przez ludzi i nie bardzo to spełniało mojego wymagania. Jeszcze bez antenki to jakoś to jest bo nie zawadza za bardzo i nie rusza się w USB. Z antenką to trzeba mieć na cienkim kablu, na grubym to jedną kartę rozwaliłem(karta siedziała w laptopie).


(Gregoryfx) #8

Raczej kupię pod USB, bo sieć Wi-Fi będzie mi służyć tylko do PSP a jak wiadomo PSP ma ograniczony transfer przesyłu, ale jeszcze zobaczę... i tak będzie siedzieć tylko w PC czy USB czy PCI to dla mnie bez różnicy...

Dziękuję i pozdrawiam.

EDIT: czy ta karta będzie w miarę działać http://www.allegro.pl/item642950632_d_l ... ml#gallery