Nadawanie argumentów plików wsadowych

Witam. Uczę się tworzyć proste pliki wsadowe. Nie wiem jak nadać argument danemu plikowi - posłużę się prostym przykładem. Mam folder, w którym mam 2 pliki: plik.txt i funkcja.bat. Plik wsadowy “funkcja.bat” ma pokazywać zawartość plik.txt, ale za pomocą polecenia type %1. Nie wiem tylko jak przypisać argument, żeby plik.txt był %1, później plik2.txt %2 itd. Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

Te parametry %1, %2 są używane wewnątrz pliku wsadowego (.bat lub .cmd). Parametry do pliku wsadowego podaje się podczas jego wywołania po jego nazwie, np.

funkcja.bat plik.txt plik2.txt

Parametry oddzielamy spacją. Pierwszy parametr (plik.txt) będzie w pliku wsadowym widziany jako %1, drugi (plik2.txt) jako %2, itd.

Aby podać parametry musisz mieć taką możliwość - czyli nie wystarczy podwójny klik na plik wsadowy - robisz to np. z konsoli tekstowej (Start -> Uruchom/Wyszukaj -> cmd).

Witam, bardzo dziękuję za odpowiedź. Zastosowałem się do Twoich wskazówek i już wiem co robiłem źle. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam!