Nadzorowanie instalacji programow

Witam wszystkich

Prosba o pomoc w znalezieniu nastepujacego softu. Program ma umozliwic typowe nadzorowanie jakie zmiany dokonuje w systemie instalowany program (cos ala Ashampoo UnInstaller lub System Mechanic) plus dodatkowo (z mocnym nastawieniem na to drugie) dokonywanie testow wydajnosciowych Pcta / uzycie pamieci-cpu / szybkosc odczytu hdd / pojawienie sie nowych procesow itp po kazdym zainstalowaniu nowego softu.

Jakby przypadkiem ktos z Was mial info na temat takiego calego siuta prosze o info

Pozdr.

no ja nie wiem czy system mechanic nadzoruje zmiany jakie dokonuje program w systemie, gdy ostatnio z niego korzystałem to był to po prostu kombajn do oczyszczania, przyspieszania i modyfikacji systemu. Ashampoo UnInstaller to z tego co wiem to program do odinstalowywania który wyrzuca potem większą lub mniejszą ilość syfu po programach.

jeżeli chcesz rzeczywiście nadzorować programy na komputerze to możesz to zrobić takim pakietem:

acronis true image home (program do robienia kopii zapasowych- nowa wersja ma moduł try & decide która działa następująco. Program tworzy wirtualna sejsę w systemie instalujesz robisz co chcesz odpalasz wirusy itp itd następnie zatrzymujesz i program się pyta czy chcesz zastosować zmiany dla systemu jak się zgodzisz to uaktualni system o to co zrobiłeś jak się nie zgodzisz to masz system taki jak przed użyciem try & decide.

sandboxie - troszkę podobnie jak u góry program pozwala na uruchamianie programów w wirtualnej przestrzeni tak że nie mają dostępu do systemu możesz tam odpalać robale wirusy przeglądarki i co tam jeszcze sobie wymyślisz po wyłączeniu wszystko jest kasowane (dobre do w miarę anonimowego surfowania po internecie w domu :slight_smile: )

total uninstall - to na sam koniec producent i inni chwalą sobie, ja nie próbowałem więc się nie wypowiem. Działa w ten sposób że od samego początku instalacji programu monitoruje zmiany jakie są wprowadzane w rejestrze oraz na dysku. Czyli wie co i gdzie jest zapisywane, gdy zajdzie potrzeba odinstalowania usuwa program w całości nie pozostawiając żadnych śmieci.

co do tego drugiego to po prostu benchmarki

Nic innego nie przychodzi mi na myśl jeśli chodzi o nadzorowanie instalacji programów. Mam nadzieję, że pomogłem

co do nadzorowania instalacji polecam Monitor instalowania oprogramowania z pakietu Odkurzacz. Masz nawet w menu kontekstowym