Nagła zamiana AMD 1,67GH na 1,25GH

Wystąpiła u mnie dziwna zamiana procesora AMD Athlon 2000+ (1,67GH) na Athlona 1,25GH.

Korzystam z karty talewizyjnej WinFast Expert, za pomocą której zgrywam materiał Video z kamery SVHS i właśnie tu zaczęło mi strasznie przycinać. Po sprawdzeniu programem Everest i Sandra Professional okazało się,że nagle mój procesor stracił sporo ze swej wydajności i teraz system widzi go nie jako 1,67GH a 1,25GH.

Jak przywrócić prawidłowe parametry pracy procesora?

Musisz wejść do biosu komputera i przestawic częstotliwość taktowania szyny FSB ze 100 na 133 MHz Twój procesor powinien pracować na 133 (12,5x133=1666MHz) a pracuje na 100 (12,5*100=1250MHz)

Przed zmianą w BIOSie sprawdż chłodzenie,widocznie BIOS obniżył częstotliwość pracy komputera w obawie przed przegrzaniem,może musisz przeczyścic kompa,zwróc uwagę na wentylatory,może jakieś są zakurzone,zużyte i żle odprowadzają ciepło z wnętrza komputera

Cos w tym musi być! Ostatnio komp stoi w bliskim sąsiedztwie kaloryfera, a jak wszyscy widzimy zima trzyma!

no to odsuń go od kaloryfera, najlepiej na drugi koniec pokoju (no chyba że tam nie ma kontaktu)

te procesory/płyty nie osługują tych instrukcji

przyczyną może być słaba bateria na płycie głównej

Problem rozwiązany! Rzeczywiście w biosie taktowanie zegara było 100Mhz i stąd mój problem z aplikacjami które wcześniej działały bez zarzutu. Po przetaktowaniu zegara na wartość 136Mhz (zamiast na 133Mhz) w programie testującym HARDiNFO 2003 Professional wartości procesora to 1704Mhz i temperatura 54 stopnie C.

Dziękuję za zainteresowanie.

Jeżeli bios Ci będzie sam zmieniał ustawienia to wymień baterie na płycie głównej.

zmień chłodzenie na procesorze bo podczas dużego obciążenia ugotujesz procka :wink:

albo

bo z tego powodu też może się grzać