Nagła zmiana IP

Dzisiaj zauważyłem iż samowolnie zmienił mi się IP z xx.xxx.xxx.113 na xx.xxx.xxx.110 (tylko ostatnia cyfra się zmieniła).

Który Ci się IP zmienił, zewnętrzny do dostawcy? A może w sieci lokalnej? Zmieniałeś router/jakieś urządzenia?

 

Jest to adres zewnętrzny czyli ten ktory mi pokazuje w internecie (gdy wpisze w google moj adres ip).

 

Dzisiaj zauważyłem zmianę z z xx.xxx.xxx.113 na xx.xxx.xxx.110.

Puść pinga na ten IP (po sieci dostawcy); może nic tam nie ma. Na próbę możesz go ustawić jako statyczny :wink: Podaj chociaż pierwszą część adresu, żeby wiedzieć jakiego typu to jest adres (prywatny, czy publiczny).

 

Dzieki za rady, ale moglbys troche jasniej bo nie jestem w temacie.

Adres zaczyna sie 83.14x.xxx.110

Musisz się więc zwrócić do dostawcy, dogadać warunki stałego IP.

 

Ok, ale jesli to jest kablowka, to z tego co wiem to nie powinno sie zmieniac IP. A tu wczoraj zauwazylem zmiane adresu IP.

 

Czy to jest normalne? Jakie mógłby być powód zmiany?

 

Kiedys juz mialem adres 83.14x.xxx.110, na poczatku tego roku zostal zmieniony na 83.14x.xxx.113, a teraz znow jest 83.14x.xxx.110.

 

I jak to wygląda czy mogę zmieniać adres IP w takiej sieci?

Skad masz takie wiadomości, ze w kablowce nie powinni zmieniac ip.

 

Jestem w kablowce i ip mam codziennie inne

 

Ok, ale jest jakis powod zmieniania IP?

 

To jest zmieniane automatycznie?

Widocznie masz zmienne IP, a nie stałe. Ja np. mam Internet w UPC i co jakiś czas IP mi się zmienia (modem 24/7/365) tak co kilka miesięcy. Zmiana często następuje, gdy modem jest odłączony na 24h od zasilania. Zmiana może następować również z innego powodu i tylko ISP go zna. Jeśli nie masz stałego IP i zmienia się ono co jakiś czas (niekoniecznie codziennie), to nic z tym nie poradzisz, no chyba że wykupisz stałe IP.