Nagle laptop przestaje reagować na komendy

Witajcie,

Mam nieprzyjemny problem, który powstał jakieś 2 tygodnie temu. Otóż, podczas przeglądania neta oraz podczas nieużywania kompa (pokrywa opuszczona, ale bez żadnej hibernacji czy uśpienia) komputer nagle (i “spontanicznie”) przestaje reagować na kliknięcia. Dosłownie jakby się zawiesił, ale mogę ruszać myszką i klikać na ikony (z tym, że one nie reagują na te kliknięcia). Dzieje się tak w bardzo nieregularnych odstępach czasu, bywa że tuż po uruchomieniu kompa, ale bywa też, że po wielu godzinach.

Gdy klikam na ikonę Google Chrome, to w pasku szybkiego wybierania podświetla się ona na chwilę, jakby miała się uruchomić przeglądarka, ale po chwili podświetlenie znika. Wszystko naprawia się dopiero, gdy zrestartuję laptopa. Dodam, że podczas wielogodzinnych sesji, gdy gram w jakąś grę, problem jak dotąd nie wystąpił.

Komputer jest w pełni przeskanowany BitDefenderem Internet Security 2012 (oryginalny klucz licencyjny itd), Malwarebytes oraz przeczyszczony Odkurzaczem oraz CCleanerem. Żadnych wirusów i innych śmieci. Dyski są również zdefragmentowane.

Przetestowałem też dysk twardy i programy nie wykryły żadnych błędów. Tak samo z ramem i innymi podzespołami.

System był instalowany około maja, ale laptop ma rok.

Oto jego specyfikacja:

MSI GT683DX

Intel Core i5

GeForce 570m

4 GB ramu

Windows 7 64bity

Poniżej wklejam log z OTL

http://wklej.org/id/907763/

http://wklej.org/id/907768/

Wolałbym nie słyszeć solucji w stylu format dysku i reinstalka windowsa… To umiem sam zrobić, a wolałbym najpierw jakoś temu zaradzić w mniej inwazyjny sposób.

Z góry dzięki za pomoc.

Skoro laptop ma rok, to może ma jeszcze gwarancję?

Ma gwarancje, ale co mi po gwarancji, jeśli to raczej nie jest powód sprzętu? Nie chcę laptopa wysyłać do serwisu, bo to oznacza 3-4 tygodnie bez laptopa…

Jeżeli przeinstalowanie systemu nie pomogło, to może być to powód sprzętu.

Wklej screena z zakładki health programu HDTune i wtedy będziemy rozmawiać.

Napisałem, że robiłem testy. W HD tune nie wykryło zupełnie żadnych błędów, a w zakładce Health nic nie mam - widnieją tylko dwa napisy n/a.

Nie przeinstalowywałem windowsa, nigdzie tak nie napisałem :P.

Właśnie o to mi chodzi żeby go nie przeinstalowywać, póki nie wyczerpią się inne rozwiązania.