Nagłe resetowanie i niebieski ekran

czesc od pewnego czasu mam taki problem ze komputer sam sie wyłancza i pojawia się niebieski ekran na nim komunikat :

tyle, że nie instalowałem nic ostatnio, ten problem pojawił się sam z siebie i nie jest to peirwszy raz, pozatym wczesniej komp chodizł bez zarzutu więc to chyba nie jest wina jakiegoś zle zainstalowanego programu

czy ktoś kumaty mógłby mi pomóc ?

Błąd w goglarke PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA i duzo podpowiedzi

http://pclab.pl/thread20539.html poczytaj sam żebym sie nie wymądrzal

lub tu http://support.microsoft.com/kb/817197/pl

dzięki ale nei znalazłe mtu zadnego rozwiazania ponieważ,p rzykłady te mówią o przypadku gdy był instalowany caly system, a ja nic nowego nei instalowałem, poprostu pewnego dnia komp sie resetował pojawił sie neibieski ekran i potem sie to pojawiało ponownienie. Wycztałem z tego to jakis błąd w nieznalezieniu żądanych danych w pamięci niestronicowanej (?) lub też w pamięci ram , niewiem co z tym zrobic jesli ktos ma jakis konkretny przykład to prosze o pomoc

błąd ten wskazuje jeśli nic ostatnio nie instalowałeś na problem z oprogramowaniem / może to być np. sterownik /, pamięcią RAM, pamięcią video. Sprawdź najpierw RAM, jak masz dwie kości to zostaw jedną, możesz także spróbować zamienić kościami pamięci gniazda no i przeprowadzenie testu pamięci MEM-testem po odpaleniu z dyskietki lub płyty.

dzięki a co to za jakiś MEM- test ? ostatnio przy właczaniu komputera pojawia mi się komunikat, że nieznaleziono jakiegoś tam pliku BOOT.INI i że nastąpi rozruch z C:\Windows\ czy to moze miec cos z tym wspólnego?

U mnie ostatnimi czasy też występowały częste restarty komputera i też był ten sam błąd zmieniałem sterowniki praktycznie od wszystkiego bo co raz była inna informacja o błędnych , testowałem ram, myślałem że zasilacz nie daje rady a okazało się , że to myszka robiła rozwałkę w systemie tak więc sprawdź myszkę i klawiaturę czy aby na pewno są dobre .

Memtest 86 to program do sprawdzania pamięci, można go odpalać z dyskietki lub płyty / szczegóły znajdziesz w googlach/. Jeżeli masz uszkodzony plik boot.ini to gorsza sprawa bo bez niego system nie będzie prawidlowo startować. Można go nadpisać z konsoli odzyskiwania, ale na dysku C powinieneś mieć boot.bak czyli starszą wersję pliku boot.ini sprzed jakichkolwiek zmian. Można ją zamienić nadpisując boot.ini czyli zamiast BAK trzeba napisać ini ale wszystko będzie działać pod warunkiem, że ta kopia jest nieuszkodzona, czasem skutek jest odwrotny.

a czy możliwa jest taka opcja że np. wrzuciłbys kopie swojego pliku boot.ini i ja bym go podmienił u mnie? działało by cos takiego ?

niestety musiałbyś go modyfikować bo mam doinstalowaną konsolę ale przy konfiguracji jednosystemowej wygląda on tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /fastdetect

wklej pogrubiony tekst do notatnika, nadaj mu rozszerzenie ini i umieść na dysku C. Zakładam, że system masz zainstalowany na C.

Jeżeli masz XP Pro to będzie wyglądać tak.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Profesional” /fastdetect

Ważne aby poszczególne linijku były bez zawijania wierszy / w jednym ciągu /. Jeśli nie masz coś pochrzanione z partycjami ścieżki uruchomieniowe powinny się odtworzyć

a czy ten plik ma byc bezpośrednio na dysku C czy w katalogu C:\windows\ ??

Bezpośrednio na c:\ tylko musisz włączyć opcję pokaż ukryte pliki, i chronione pliki systemuowe.

kurde, zrobiłem tak, chwile komp pochodził i znowu reset i niebieski ekran tylko że teraz inny błąd :-x

kurde macie teraz jakies pomysły ?

poczytaj:

http://support.microsoft.com/kb/818326/pl

jeśli to nie pomoże to może być coś z pamięcią lub plikiem NTOSKRNL i nie ładuje Ci wszystkich zasobów, wskazane byłoby użycie konsoli odzyskiwania albo reinstalka systemu.