Nagłe resetowanie komputera i problem z BIOS

Witam, mam problem od kilku dni zaraz po włączeniu komputera po ok 5 minutach komputer zaczyna się resetować, Bios pokazuje jakieś UPDATE, i jest piknięcie sekunda przerwy i dwa szybkie piknięcia z głośniczka na płycie głównej, zatrzymało się ładowanie BIOSU na tym zdjęciu które dodaję jako załącznik, później wyłączyłem go z prądu włączyłem ponownie i zaczęła się tak jakby procedura AUTO-RECOVERY Biosu coś takiego i znowu się zresetował i później już normalnie załadował się system Windows 7

 

Co może być tego przyczyną? Komputer ma już prawie 6 lat choć dopiero rok czasu mam w nim SSD A-Data sp 920 128GB

Specyfikacja komputera:

wyjmij jedną pamięć ram i zobacz czy tak samo, zmień miejsca pamięci ram. spróbuj uruchomić memtesta

Wg mnie karta graficzna za chwilę wyzionie ducha. Jaką posiadasz grafikę i czy jesteś w stanie np. odpalić jakąś gierkę i zobcayć temp. pod obciążeniem zakładka Sensors z HWINFO.

Uruchomiłem memtest86 i nie wykazał żadnych błędów, grafika jest zintegrowana w płycie głównej nie posiadam karty graficznej oprócz tej zintegrowanej, dziś też się zrestartował komputer dwa razy bez bluscreena na włączonej Operze, w dzienniku zdarzeń występuje kod 41 “System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.” Kernel-Power, dziś przeinstaluje system, ale jestem ciekaw czy to jest jakiś problem sprzętowy czy problem z oprogramowaniem, bo jednego dnia komputer działa cały dzień i się nie resetuje a nie raz kilka minut po włączeniu przy przeglądaniu internetu się resetuje… 

Mimo wszystko poproszę o screena z HWINFO plus przy okazji HDTune zakładka Health.