Nagłe spadki FPS w grach

Witam, niedawno kupiłem nową kartę graficzną Radeon R7 250. Wszystko fajnie zamontowałem ją, i zainstalowałem sterowniki, które później zaktualizowałem. W końcu przyszedł czas na zagranie w Assassin’s Creed IV: Black Flag. Po pół godziny grania na średnich ustawieniach graficznych w rozdzielczości 1680×1050 w 40+ FPS gra zaczęła strasznie spowalniać, FPS było może ok. 5. Po wyłączeniu gry znowu ją uruchomiłem i było to samo, dopiero restart dał efekt, że gra działało w 40+ FPS. Niestety znów po 1,5 h grania to samo i znów reset. Czas grania do spowolnienia jest różny czasami dzieje się to po 20 minutach, a czasami po 2h. Dzieje się to również w Mafii II, w którą zacząłem grać. O dziwo w bardziej wymagającej sprzętowo grze Far Cry 3 ani razu przez 80 godzin grania nie spadły FPS’y. Nie wiem o co chodzi,ale nie mam cierpliwości resetować komputer w ciągu grania :confused: Wszystkie gry są oryginalne, pudełkowe.

 

Mój sprzęt to :

Processor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4800+ (2 CPUs), ~2.5GHz

Memory: 2048MB RAM

DirectX Version: DirectX 11

Card name: AMD Radeon R7 200 Series

Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x683F)

Display Memory: 1779 MB

Dedicated Memory: 1012 MB

Shared Memory: 767 MB

Current Mode: 1920 x 1080 (32 bit) (60Hz)

 

 

Oley, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Odwieczne wąskie gardło: dysk i plik wymiany…

Proponowałbym zacząć od smartu dysku wrzuć screen z HDTune z zakładki Health

http://hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

 

Odpal HWInfo zakładkę Sensors nie zamykaj odpal grę pograj do momentu gwałtownego spadku FPS wyjdz z gry i zrób screena z Sensors (całe okno)

http://www.fosshub.com/download/hw32_442.exe

Po grubości kolega Freeze pojechał… uszkodzeń czy błędów to bym się od razu nie doszukiwał, ale faktycznie, sprawdzić nie zaszkodzi :wink:

@

drunkula

 

właśnie freeze dobrze gada jak dysk jest nie sprawny są bad sektory to jego wydajność skacze jak ■■■■■■■.

 

i np przy pliku wymiany ma to spore znaczenie.

 

sterowniki do grafiki najnowsze? czy instalowales te z płytki?

Oczywiście, że dobrze gada - jak pisałem, może to swap, ale sprawdzenie dysku mile widziane

No dobra to zrobię SS’y tych zakładek w tych programach podrzucę je pod wieczór :smiley: